WITAMY NA
NASZYM BLOGU

SKUP AUT KATOWICE - SKUP SAMOCHODÓW CAŁY ŚLĄSK

Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycją, co przekłada się na umiejętność połączenia fachowej, zdobywanej przez lata wiedzy o motoryzacji z nowoczesnymi technologiami. Wciąż poszerzamy swoją ofertę – śledząc potrzeby rynkowe, chcąc niezmiennie w pełni odpowiadać na potrzeby naszych lojalnych, jak i nowych klientów.

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!

Kupujesz używany samochód? Zacznij od Skup Aut Katowice

26/10/2023
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Używane usługi laweta w Katowicach

25/10/2023
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

5 Korzyści Wyboru Laweta-Katowice od

Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Skup aut - gotówka na Święta "od ręki"!

Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Skup aut na terenie województwa śląskiego posiadają niezwykle atrakcyjną, obszerną ofertę! Profesjonalni handlarze skupują każde auto – tak, nawet to powypadkowe, doszczętnie uszkodzone. W grę nie tylko wchodzą auta osobowe, ale także przyczepy, auta dostawcze, motory, a także maszyny rolnicze, takie jak traktory, ciągniki i tym podobne.

Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze – poznaj gadżety samochodowe, których nie może zabraknąć w Twoim samochodzie!

Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Chyba nikogo nie dziwi już fakt, że dzisiejszych czasach zwracamy coraz to większą uwagę na budżet. Wiąże się to głównie z dynamicznie zmieniającymi się cenami, sytuacją w kraju i zagranicą oraz zaoszczędzeniem kapitału – aby czuć się bezpiecznie i komfortowo, zastanawiamy się co możemy zrobić dla zbudowania poduszki finansowej. Niemałym wydatkiem jest również comiesięczne użytkowanie auta – związane nie tylko z kosztem paliwa, ale również utrzymaniem samochodu w odpowiednim stanie. Na szczęście na rynku możemy znaleźć przydatne akcesoria samochodowe, dzięki którym zaoszczędzimy kapitał! Co warto mieć w swoim aucie? Podpowiadamy!

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Wszystkie samochody z czasem napotykają na różnego rodzaju problemy. Często jednak zdajemy sobie sprawę z problemów dopiero wtedy, gdy nasz samochód nie chce zapalić. Zadajemy sobie wtedy pytanie: dlaczego mój samochód nie chce zapalić? Istnieje wiele możliwych przyczyn. Samochody składają się z kilku różnych części o określonych funkcjach, a niektóre z tych części odgrywają rolę w uruchamianiu samochodu. Każde uszkodzenie tych części może mieć wpływ na możliwość uruchomienia samochodu.

Jednak prawda jest taka, że żaden samochód nie jest odporny na problemy motoryzacyjne, niezależnie od tego, czy wynikają one z braku konserwacji, czy po prostu z zużycia. Trzeba wiedzieć, jak sprawdzić, czy problem występuje i jak go naprawić.

Choć istnieją setki powodów, dla których samochód nie chce zapalić, niektóre z nich są bardziej powszechne niż inne. Poniżej znajdują się wskazówki, jak poradzić sobie z tym problemem.

Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Co oznacza liczba na moich oponach?

Prawdopodobnie każdy, kto posiada samochód lub jeździ jakimś pojazdem, zauważył numery opon. I pewnie zadajesz sobie pytanie: „Co oznaczają te numery na oponach? Oto, co należy wiedzieć: Numery opon są tak samo ważne jak wszystkie inne części pojazdu.

Zrozumienie numerów rozmiarów opon nie tylko pozwoli Ci poznać fakty, ale także przyniesie korzyści, dzięki którym będziesz mógł lepiej dbać o swoje opony i podejmować mądre decyzje, zwłaszcza przy ich wymianie.

TIRES MEAN 1

DLACZEGO ZNAJOMOŚĆ NUMERÓW OPON JEST TAK WAŻNA?
Opony utrzymują cały ciężar pojazdu. Są jedyną częścią pojazdu mającą kontakt z nawierzchnią. Umiejętność odczytywania numerów opon pomoże wybrać właściwy rozmiar.

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

Zmieniające się pory roku mogą wpłynąć na Twoją jazdę, zwłaszcza jeśli opony nie są dopasowane do pogody. Niektóre opony są produkowane specjalnie z myślą o ekstremalnych warunkach, takich jak zima i lato. Nie można jednak używać opon zimowych latem i odwrotnie. Opony całoroczne to najlepsze opony do codziennych dojazdów. Aby zapobiec przedwczesnemu zużyciu opon, zmniejszyć zużycie paliwa i zaoszczędzić kilka dolarów, powinieneś wybrać najlepsze opony całoroczne do swojego pojazdu.

Najlepszy sposób wykupienia Kupna samochodu używanego.

15 Listopad 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

                   Dlaczego warto Kupno samochodu używanego.

Tematem przewodnim ostatnich miesięcy w motoryzacji są półprzewodniki. Na rynku brakuje nowych samochodów, a czas oczekiwania wydłuża się w nieskończoność. Z uwagi na ten fakt często decydujemy się na zakup używanego auta, ale nie tylko z tego powodu. Zakup używanego auta jest tańszym rozwiązaniem niż zakup pojazdu nowego. W artykule dowiesz się na jakich warunkach powinno odbywać się kupno-sprzedaż samochodu, a także o czym warto pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę Dokumentacja niezbędna […]

Czym różni się skup aut od komisów samochodowych?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Komis i skup aut to pojęcia, które często są ze sobą mylone, dlatego warto dowiedzieć się, czym różni się skup aut od komisów samochodowych? Pragnąc sprzedać swój samochód, warto zastanowić się, z której opcji lepiej skorzystać, aby osiągnąć najwięcej korzyści. Dobrze jest poznać różnice między skupem a komisem i dzięki temu móc podjąć dobrą decyzję.

Skup aut- rzetelna wycena pojazdów używanych i nowych

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Profesjonalny skup aut – rzetelna wycena pojazdów używanych i nowych to usługa dedykowana, zarówno klientom indywidualnym, jak i firmowym. Dzięki niej można sprzedać posiadany przez siebie pojazd mechaniczny, bez zbędnych formalności i długiego czasu oczekiwania na finalizację transakcji.

Jak szybko sprzedać uszkodzony samochód?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Właściciele pojazdów mechanicznych, które brały czynny udział w kolizji, wypadku lub katastrofie drogowej, często zastanawiają się, jak szybko sprzedać uszkodzony samochód? Rozwiązaniem tego problemu mogą być nowoczesne usługi w postaci skupu aut.

Złomowanie samochodów bez zbędnych formalności

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Sprawnie przebiegające złomowanie samochodów bez zbędnych formalności, to rozwiązanie dla klientów, którym zależy na pozbyciu się auta, które nie nadaje się do dalszej jazdy. To także sposób na kasację pojazdów mechanicznych, których koszt naprawy znacznie przekracza ich wartość rynkową.

Jak przebiega i ile czasu trwa wycena samochodów w skupie aut?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Osoby zarejestrowane na forach internetowych, dotyczących motoryzacji, często zadają pytanie, które brzmi jak przebiega i ile czasu trwa wycena samochodu w skupie aut? Proces ten, wbrew pozorom, nie jest skomplikowany, szczególnie, jeśli tego typu usługi powierzy się renomowanym firmom.

Autopomoc drogowa 24 h – alternatywa Assistance

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Osoby posiadające ubezpieczenia samochodowe, nie zawsze mają możliwość korzystania z pełnego pakietu usług świadczonych przez daną firmę ubezpieczeniową. W takim przypadku bardzo przydaje się Auto pomoc drogowa 24h – alternatywa Assistance. To rozwiązanie dedykowane, zarówno klientom indywidualnym, jak i osobom prowadzącym firmy.

Transport maszyn rolniczych i przemysłowych po awarii

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Sprawny i łatwy do zorganizowania transport maszyn rolniczych i przemysłowych po awarii to pomoc dla właścicieli pojazdów wielkogabarytowych. Usługi te realizowane są 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Skup aut osobowych za gotówkę - czy warto skorzystać z tej opcji?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Na wielu forach traktujących o tematyce motoryzacji pojawia się pytanie – skup aut osobowych za gotówkę – czy warto skorzystać z tej opcji? Argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest przede wszystkim gwarancja szybko przeprowadzonej i legalnej transakcji.

Komu powierzyć usługę autokasacji?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Właściciele pojazdów mechanicznych zastanawiają się komu powierzyć usługę autokasacji? Usługę tę warto zlecić specjalistom, którzy zawodowo zajmują się złomowaniem aut dostawczych, ciężarowych i osobowych.

Skup flot pojazdów i aut poleasingowych – atrakcyjna oferta dla firm

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Szybki i sprawnie przebiegający skup flot pojazdów i aut poleasingowych – atrakcyjna oferta dla firm, to propozycja dedykowana klientom biznesowym. Dzięki niej można korzystnie odsprzedać samochód, niezależnie od jego marki, rocznika, przebiegu licznika czy uszkodzeń powstałych w wyniku intensywnej eksploatacji.

Jak zamówić holowanie jednośladów?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Właściciele motocykli nierzadko poszukują informacji dotyczących tego, jak zamówić holowanie jednośladów? Usługę tę można powierzyć profesjonalistom oferującym m.in. autopomoc 24h.

Jakie marki samochodów można oddać do skupu aut?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Osoby, które pragną szybko sprzedać, używany przez siebie pojazd mechaniczny, często zastanawiają się, jakie marki samochodów można oddać do skupu aut? Okazuje się, że renomowane i znane firmy, świadczące tego typu usługi, są zainteresowane każdym modelem auta.

Bezpieczny transport maszyn i urządzeń

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Dobrze zorganizowany, bezpieczny transport maszyn i urządzeń to usługa dedykowana przyszłym i obecnym właścicielom pojazdów wielkogabarytowych. Dzięki temu można z łatwością przewieźć maszyny rolnicze i przemysłowe, w dowolnie wybrane miejsce.Bezpieczny transport maszyn

Jak zamówić holowanie samochodu na lawecie?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Osoby będące właścicielami pojazdów mechanicznych, często poszukują informacji na temat tego, jak zamówić holowanie samochodu na lawecie? Tego typu usługi są świadczone przez renomowane firmy, które mają w swojej ofercie auto-pomoc 24h.

Na jakich zasadach odbywa się sprzedaż samochodu w skupie aut?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Wiele osób zastanawia się, na jakich zasadach odbywa się sprzedaż samochodu w skupie aut? Czynność ta, wbrew powszechnie panującym opiniom, nie jest czasochłonna i nie wymaga dużego zaangażowania ze strony właściciela wybranego pojazdu mechanicznego.

Jak wybrać profesjonalny skup aut dostawczych?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Właściciele pojazdów mechanicznych, często zastanawiają się, jak wybrać profesjonalny skup aut dostawczych? Korzystanie z usług znanej i cenionej firmy, umożliwia pozbycie się samochodu firmowego lub też wykorzystywanego na cele prywatne.

Zalety korzystania z usług auto skupu

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Osoby zdecydowane na sprzedaż swojego pojazdu mechanicznego, często zastanawiają się, jakie są zalety korzystania z usług auto skupu? Powierzenie samochodu firmom świadczącym tego typu usługi, wiąże się z rzetelną wyceną pojazdu i możliwością sprzedaży samochodu, bez względu na jego rocznik, markę czy stan techniczny.

Powypadkowy skup aut – czy warto?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Właściciele pojazdów mechanicznych, które uczestniczyły w kraksie lub kolizji drogowej, często rozważają taką kwestię, jak powypadkowy skup aut – czy warto? Okazuje się, że jest to bardzo popularne rozwiązanie, dedykowane nie tylko klientom indywidualnym, ale również osobom dysponującym samochodami służbowymi.

Jak przeprowadzić legalne złomowanie auta?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Właściciele samochodów uszkodzonych i nienadających się do dalszej eksploatacji, często poszukują informacji dotyczących tego, jak przeprowadzić legalne złomowanie auta? Usługę tę można powierzyć specjalistom, którzy zajmują się również skupowaniem pojazdów mechanicznych.

Jacy klienci mogą skorzystać z usług auto skupu?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Osoby zainteresowane sprzedażą swojego pojazdu mechanicznego, często zastanawiają się jacy klienci mogą skorzystać z usług auto skupu? Firmy prowadzące tego typu działalność współpracują, zarówno z przedsiębiorcami, jak i osobami nieprowadzącymi swoją działalność gospodarczą.

Złomowanie pojazdów – czy warto zdecydować się na taki krok?

28 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Czy złomowanie pojazdu to dobry pomysł? Czy warto oddać swój samochód na złom? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym tekście!

Złomowanie pojazdów – kiedy warto o tym pomyśleć?

23 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Kiedy warto pomyśleć o zezłomowaniu samochodu? W jakich dokładnie sytuacjach powinniśmy rozważyć złomowanie? Poniżej prezentujemy Ci kilka sytuacji, w których zezłomowanie samochodu może okazać się najlepszą decyzją! Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Złomowanie samochodu – co warto wiedzieć?

18 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Choć złomowanie samochodu nie jest pojęciem nowym, to dla wielu z nas nadal pozostaje zagadką. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym jest złomowanie? Kiedy warto pomyśleć o takim rozwiązaniu? Gdzie możemy zezłomować samochód? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym tekście!

Dobry skup samochodów – jak go wybrać?

15 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Firm zajmujących się skupem samochodów jest całkiem sporo. Jak spośród nich wybrać tą jedyną? Skąd wiedzieć, który skup samochodów jest dobry? Podpowiadamy!

Komu skup samochodów dedykuje swoje usługi?

14 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Choć skup samochodów z sukcesami działa na rynku, to wielu z nas nadal nie wie, komu dokładnie dedykuje swoje usługi. Kto może skorzystać z usług skupu samochodów? Komu skup samochodów oferuje swoje usługi? Sprawdzamy!

Kolizja w czasie podróży służbowej – jak sobie poradzić?

04 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Chyba zgodzicie się ze mną, że kolizje zwykle spotykają nam w najmniej odpowiednich momentach. Co robić, gdy przytrafi nas się kolizja w czasie podróży służbowej? Jak poradzić sobie z problemem? Podpowiadamy!

Dlaczego warto zdecydować się na usługi pomocy drogowe?

01 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Usługi pomocy drogowej zyskują na popularności. Czym jest to spowodowane? Dlaczego to właśnie usługi pomocy drogowej warto wybrać? Powodów jest całkiem sporo! Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich!

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

10 Listopad 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Na pewno możemy liczyć na autonaprawę, czyli nic innego jak pomoc na drodze. Tego typu usługi przydają się wtedy, gdy w czasie podróży dopadają nas drobne awarie. Z racji tego, że nie jesteśmy w stanie nigdy ich przewidzieć, to nie jesteśmy też w stanie przygotować się na ich usunięcie. W takich sytuacjach przydaje się autopomoc ze strony wykwalifikowanego sztabu fachowców, którzy dysponują szeroką wiedzą, odpowiednimi umiejętnościami oraz praktyką.

Awaria na drodze – radzić sobie samodzielnie czy wzywać pomoc drogową?

09 Listopad 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Awaria na drodze radzić sobie samodzielnie czy wzywać pomoc drogową?

Co robić, gdy dopadnie nas awaria na drodze? Próbować samodzielnie stawić jej czoła, a może lepiej wezwać pomoc drogową? Sprawdzamy! Samodzielne usuwanie usterek to gwarancja oszczędności, ponieważ jeśli podejmiemy się usuwania usterek we własnym zakresie, to nie musimy ponosić z tego tytułu kosztów. Aby jednak usuwanie usterek przebiegło zgodnie z naszymi oczekiwaniami, to musimy dysponować nie tylko odpowiednim sprzętem, czy umiejętnościami, ale również wiedzą.

Profesjonalna pomoc drogowa – gdzie jej szukać i jak wybrać?

06 Listopad 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Gdzie powinniśmy szukać wsparcia, gdy zależy nam na profesjonalnej pomocy drogowej? Gdzie szukać dla siebie fachowego wsparcia? Przede wszystkim warto popytać wśród rodziny oraz znajomych, ponieważ to właśnie oni zapewniają nam najlepsze źródło informacji. Oczywiście to nie oznacza, że przepytywać musimy wszystkich. Wystarczy, że skupimy się na osobach, które są szczęśliwymi posiadaczami samochodów. Choć nikt z nas nie chce myśleć o czarnym scenariuszu, to zarówno wypadki, jak i usterki się zdarzają i mogą dosięgnąć każdego z nas. […]

Gdzie sprzedać samochód?

12.08.2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Chcesz sprzedać swój samochód? Nie wiesz jednak, jak tego dokonać? Dobrze się składa, ponieważ właśnie dziś przedstawimy Ci rozwiązanie, które w gruncie rzeczy może okazać się dla Ciebie bardzo opłacalne. W rzeczywistości jest wiele możliwości na sprzedaż auta, warto wziąć pod uwagę je wszystkie i zastanowić się, co może przynieść nam największy dochód.

Samochód nowy, czy używany - co wybrać?

11.08.2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Samochód to najczęściej używany i spotykany środek lokomocji. Dziś na jedną rodzinę przypada jedno, dwa, czy nawet więcej aut. Kiedyś było to absolutnie nie do pomyślenia, w obecnych czasach jednak staje się to normą. Nie jedna osoba staje przed odwiecznym problemem, który dotyczy zakupu auta. Auto nowe, czy używane? Jednak to, co wybierzemy, w głównej mierze będzie zależało od nas i od naszych możliwości.

Jak kupić dobry samochód?

10.08.2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Samochody z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nie trzeba być fachowcem ani nie musimy dokonywać wnikliwych badań, aby to zaobserwować. Po prostu samochodów na ulicach naszych miast jest coraz więcej. W związku, z czym ludzie decydujący się na zakup nowego pojazdu, mają coraz większe możliwości. Kupowanie aut jest to bardzo poważne zadanie, które wymaga od nas przede wszystkim znajomości na temat podstawowych informacji związanych z samochodem.

Problem z samochodem - co robić?

04.08.2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Samochody dziś to jest to jedne z najczęściej używanych środków lokomocji na świecie. Znane są absolutnie wszystkim, w ostatnich latach ich liczba na ulicach znacznie wzrosła, co niesie za sobą różne zalety, jak i oczywiście ma to też swoje wady. Produkcją aut zajmuje się ogromna liczba firm, które dostarczają na rynek te niesamowite maszyny. Bez dwóch zdań auta można określić mianem niesamowitych z różnych względów. Należy jednak pamiętać, że to jest przede wszystkim komfortowy, jak i bardzo interesujący środek lokomocji.

Skup aut - czyli co zrobić ze starym samochodem?

09.08.2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Posiadasz samochód, którego już nie używasz? Nie wiesz, co z nim zrobić? Szukasz najlepszego rozwiązania, które pomoże rozwiązać Ci twój problem? Fantastycznie się składa, ponieważ my wiemy, co możesz z tym faktem zrobić. Doskonale w tej sytuacji sprawdzi się skup aut, który oferuje pełen zakres naprawdę interesujących usług.

Pomoc drogowa Mikołów - na kogo się zdecydować?

06.08.2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Kierując pojazdem, a tym samym będąc uczestnikiem ruchu drogowego, musimy liczyć się z sytuacjami, które mogą się nam przytrafić, w dowolnym momencie. Każdego dnia może wydarzyć się coś niespodziewanego, z czym ciężko będzie poradzić sobie samemu. Mowa tutaj oczywiście o wypadkach drogowych, kolizjach, czy innych zdarzeniach drogowych, w których będziemy uczestniczyć my, a także nasz samochód. Zazwyczaj w takich sytuacjach jesteśmy zmuszeni do skorzystania z fachowych usług pomocy drogowej.

Jakie potrzebujemy dokumenty do wyrejestrowania aut?

08.08.2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Transakcje związane z samochodami odbywają się praktycznie codziennie. Kupno i sprzedaż samochodów jest to coś, co w ostatnim czasie znacznie nabrało na znaczeniu. Samochodów na naszych drogach jest coraz więcej i nie dziwi, fakt, że ludzie chętniej sięgają po nowsze, lepsze, spełniające ich wymagania modele. Tak jak samochód kupujemy i musimy go zarejestrować, tak i również czasem decydujemy się na sprzedaż, więc zdarzają się również sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni do dokonania wyrejestrowania takiego pojazdu.

Jakie dokumenty potrzebujemy do zarejestrowania aut?

07.08.2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Samochody stają się coraz bardziej popularne i znacznie częściej widziane na naszych ulicach. Z upływem lat ich liczba wzrosła. Dziś w dużych miastach panują ogromne korki, a przejazd z jednego końca, na drugi zajmuje czasem nawet ponad godzinę. Aut jest po prostu mnóstwo. Nic więc dziwnego, że bardzo często dochodzi również do kupna, a także sprzedaży takiego samochodu. W teorii wydaje się to banalnie proste, jednak w praktyce należy mieć odpowiednią wiedzę, a także dokumenty, które będą nam niezbędne w tym całym procesie.

Pomoc drogowa w Tychach

05.08.2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Tychy jest to niewielkie miasto, które znajduje się w województwie śląskim i zamieszkuje je niemal 130 tys. mieszkańców. Każdego dnia dochodzi tam do przeróżnych zdarzeń drogowych, które wymagają interwencji odpowiednich służb. Często zdarzenia te wymagają skorzystania z usług wybranej pomocy drogowej, która będzie w stanie pomóc nam praktycznie w każdej sytuacji.

Pomoc drogowa - Katowice

04.08.2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Twoje auto uległo awarii? Zaistniała usterka przerasta Cię? Potrzebujesz fachowej pomocy? Nie martw się, my wiemy, jak można Ci pomóc. Auta mają to do siebie, że czasem ulegają awarią i to nawet nie z naszej winy. Tak już jest, samochód, to pojazd mechaniczny, który mocno eksploatowany, z biegiem czasu może ulegać różnym poważnym uszkodzeniom i będąc użytkownikiem takiego pojazdu, musimy się z tym liczyć. Jednak co, jak nasze auto zepsuje się podczas drogi, a dalsza jazda będzie niemożliwa? W takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni do skorzystania z usług wybranej przez nas pomocy drogowej.

Salon nie przyjął samochodu na rozliczenie lub było to nieopłacalne? Co teraz? Część II

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Salony samochodowe mimo tego, że nierzadko decydują się na przekazanie zainteresowanym ciekawych ofert. To często zachęca potencjalnych Klientów do zakupu nowego pojazdu. W dodatku, oprócz ciekawych promocji, dodatkowego wyposażenia, czy innych udogodnień. Liczysz na wysoki upust? A może chcesz obniżyć cenę zakupu dzięki oddaniu firmie swojego samochodu, jakim obecnie przemierzasz świat? Jeśli tak, zwróć uwagę na możliwość wystąpienia sytuacji w której nie będzie mógł skorzystać z tej opcji chociażby […]

Salon nie przyjął samochodu na rozliczenie lub było to nieopłacalne? Co teraz? Część I

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Zwracajmy uwagę na całą sytuację, mimo że upust, jaki możemy uzyskać jest bardzo korzystny. Warto wiedzieć, że nawet jeśli salon proponuje nam upust lub dodatkowe wyposażenia to suma oferowana przez salon za nasz używany samochód może okazać się bardzo nieatrakcyjna. W dodatku bardzo często, salon nie zamierza przyjmować naszego samochodu z wielu względów. Co zrobić w takiej sytuacji? Przyczynami są między innymi takie elementy jak rok produkcji lub jego liczne uszkodzenia […]

Klimatyzacja - wady i zalety, część II

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Jeśli decydujemy się na użytkowanie nieco starszych modeli to musimy pamiętać, że w szczególności w starszych samochodach konieczne jest systematyczne wykonywanie serwisowanie. Najlepiej robić to możliwe często i w miarę cyklicznie. Dzięki temu, nawet starszy samochód posłuży nam dłużej i jego klimatyzacja będzie dla nas o wiele lepiej pracować. Konserwacja układu klimatyzacji w samochodzie to bardzo delikatna kwestia, o którą warto zadbać bez względu na to, czy zamierzamy […]

Klimatyzacja - wady i zalety, część I

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

W dzisiejszych czasach posiadanie klimatyzacji w samochodzie nie jest żadną nowością czy funkcją, na którą mogą pozwolić sobie tylko nieliczni użytkownicy o zasobnych portfelach. Standard XXI wiecznego transportu to zapewnienie dogodnych warunków, które zwiększą atrakcyjność naszej podróży. Na pewno nikt z nas nie lubi jeździć samochodem w którym klimatyzacja uległa zepsuciu lub nie ma jej wcale. W dodatku, każdy z nas, zna swoje zdanie na temat klimatyzacji i wie, jakie to rozwiązanie ma wady i zalety […]

Bioetanol i biodiesel

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Zastanawiasz się, co to są biopaliwa? Chcesz poznać więcej informacji i pogłębić swoją wiedzę w zakresie bioetanolu lub biodiesla? Jeśli tak, to doskonale się składa. Warto wiedzieć, że tego rodzaju substancje są uzyskiwanego z przetworzonych odpadów komunalnych. Dodaje się je zarówno do benzyny, jak i oleju napędowego. Biopaliwa są zaliczane do grupy tak zwanych ekologicznych paliw. Jak nietrudno się domyśleć, pochodzą one ze źródeł odnawialnych i ulegają całkowicie biodegradacji. Dodatkowym atutem stosowanym przez biopaliwa pozostaje pozbawienie ich większości toksyn, siarki i innych zanieczyszczeń Bioetanol i biodiesel […]

Samochód dla młodych - o czym warto pamiętać?

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Zakup drogiego auta na sam początek przygody z prowadzeniem samochodu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego, warto dowiedzieć się, o co tak naprawdę warto zadbać, aby młodzi kierowcy czuli się dobrze i byli docenieni. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z lekturą. Jednocześnie mamy nadzieję, że zgromadzone przez nas informacje okażą się pomocne w doborze rozwiązania w postaci dobrego samochodu dla nastolatka […]

Pierwszy samochód - na co zwrócić uwagę?

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Jeśli poszukujesz rozwiązania w postaci samochodu dla młodego, świeżo upieczonego kierowcy, to doskonale się składa. Sami w Skupie Aut Katowice staliśmy ostatnio przed podobnym wyborem. Wiemy, że potrzeby i oczekiwania co do wszystkich sfer życia, w tym również do pojazdów są bardzo różnorodne. Dlatego też, zdecydowaliśmy się przybliżyć tematykę, dzięki której dowiesz się, co zrobić, aby samochód osiemnastolatka spełnił Twoje oczekiwania. Do dzieła! […]

Pierwszy samochód 18-latka

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

18 letni właściciele pojazdu, to bardzo wymagająca grupa, której wybór pierwszego samochodu sprawia ogromne trudności. Po zdanym prawo jazdy każdy z nas marzy o znalezienie taniego autka, które nie będzie dużo paliło nie będzie bardzo kosztowne w utrzymaniu i eksploatacji. Jaki powinien być samochdów 18 latka? Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu pierwszego samochodu dla nastolatka? Na te i szereg innych pytań postaramy się odpowiedzieć na łamach tego artykułu. Do dzieła! Zwracaj uwagę między innymi na takie rzeczy jak […]

Skup samochodów - jak szybko i sprawnie sprzedać auto

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Zastanawiasz się w jaki sposób szybko i sprawnie sprzedać swoje auto? Nadszedł czas, aby wymienić swój pojazd? Najczęściej zarówno aspekt związany z kupnem, jak i sprzedażą pojazdu jest dość trudną do podjęcia decyzją. Nie oznacza to jednak, że kiedy bazujemy na odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu nie jest on możliwy do wykonania. Serdecznie zapraszamy do przeczytania lektury, na łamach której dowiesz się, jak szybko i sprawnie sprzedać auto. Do dzieła! […]

Wycena wartości samochodu krok po kroku

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Zastanawiasz się nad rozwiązaniem jakim jest możliwość dokonania wyceny samochodu? Chcesz skorzystać z tego rodzaju rozwiązania, jednak do końca nie wiesz, w jaki sposób ta wiedza może Ci się przydać? Jeśli tak, doskonale się składa. Mamy zaszczyt zaprezentować Ci informacje, które pomogą w doborze odpowiedniego rozwiązania. Jeśli chcesz dokonać wyceny samochodu to doskonale się składa. Jako fachowcy, wiemy na co zwrócić swoją szczególną uwagę, aby wykorzystana Wycena wartości była możliwie najbardziej miarodajna […]

Samochody używane z Niemiec - wszystko, co powinieneś wiedzieć…

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Statystyki i przeprowadzone badania pokazują, że nawet milion używanych samochodów osobowych trafia do Polski. Większość z nich pochodzi z Niemiec i liczy sobie ponad dziesięć lat. Dokonywanie korekty liczników to dla większości błahostka sprawa i czynność na porządku dziennym. Czy rzeczywiście tak musi być? Co zrobić, aby odmienić swoją sytuację? O czym warto wiedzieć, decydując się na zakup i sprowadzenie samochodu z Niemiec? […]

Dlaczego tak dużo osób decyduje się na skorzystanie z możliwości skupu aut?

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Nawet jeśli do tej pory, nie miałeś okazji korzystać z tego rodzaju możliwości, na pewno zauważyłeś trend, który wiąże się ze zwiększoną popularyzacją sprzedaży pojazdów w skupie. Sprzedaż samochodu w Skupie Aut Katowice to jak się jednak okazuje bardzo dobra decyzja, w szczególności, kiedy pilnie potrzebujemy gotówki. Wówczas, w przypadku wyboru innych rozwiązań może okazać się, że na sprzedaż auta na Śląsku będziemy musieli sobie długo poczekać. Aby tego uniknąć warto skorzystać z możliwości skupu aut oferowanych przez Skup Aut Katowice i okolice. […]

Dlaczego warto korzystać ze skupów aut?

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Wiele osób, przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu współpracy ze skupem aut zastanawia się na jakiej zasadzie one działają. Obecnie skupy samochodów funkcjonują na terenie całego naszego kraju i wciąż poszerzają zarówno obszar swojej działalności, jak i umiejętności. Jesteśmy w stanie bez najmniejszego problemu wyszukać je za pomocą przeglądarki internetowej lub innego, równie popularnego i prostego rozwiązania. Skorzystanie z możliwości prezentowanych przez Skup Aut Katowice naprawdę się opłaca. Poznaj rozwiązania, które pomogą Ci w odpowiedni sposób […]

Skup aut - jak wykorzystać w swojej codzienności?

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Aktualnie coraz więcej osób, zamierza zdecydować się na możliwie najszybszą sprzedaż samochodu. Warto jednak, zwrócić uwagą na tematykę w taki sposób, aby cała transakcja odbywała się z korzyścią dla obojga stron. Z tego właśnie względu, w przypadku zainteresowania sprzedażą auta w Katowicach dobrym pomysłem będzie skorzystania z możliwości, jaką przygotował Skup Aut Katowice. Fachowcy na Śląsku, którzy od lat są w branży doskonale wiedzą, w jaki sposób wycenić Twój samochód. Poznaj elementy wiedzy, które pomogą Ci określić, w jaki sposób działa Skup […]

Jak w szybki sposób sprzedać swoje auto?

26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Jesteś właścicielem pojazdu, który do tej pory bardzo dobrze się sprawował jednak odczuwasz wewnętrzną potrzebę jego zmiany? Okazuje się jednak, że nie we wszystkich przypadkach istnieje możliwość zrealizowania szybkiej sprzedaży. Nie zawsze jest to proste na tyle, jak mogło nam się wydawać. W przypadku zainteresowania sprzedażą samochodu mamy do wyboru wiele alternatywnym możliwości. Na przykład jedną z nich jest ogłoszenie na portalu, skorzystanie z pomocy komisów, giełd, czy innych rozwiązań z wykorzystaniem Internetu. Niestety, żaden sposób nie gwarantuje […]

Stłuczka, a alkomat. Koniecznie przeczytaj. Przydatne informacje.

25 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Kolizja to nie wypadek, jak wiele osób myli te dwa, skrajne pojęcia. Niemniej jednak, nawet w przypadku tego pierwszego zdarzenia, sprawca musi zostać ukarany. Czy prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu musi być w takiej sytuacji sprawdzane? Jeśli w zdarzeniu drogowym doszło do ofiar rannych lub śmiertelnych, policjanci zawsze sprawdzają tego typu kwestie. Badanie trzeźwości w przypadku kolizji nie jest jednak konieczne. Nie oznacza to jednak, że taka kontrola w przypadku jawnych podejrzeń nie może zostać przeprowadzona […]

LPG – nie w każdym państwie zatankujesz bez adaptera

25 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Bez względu na porę roku, wyjazdy do innych państw wiążą się często z wieloma niepotrzebnymi komplikacjami. Ma to związek zarówno z wyjazdami prywatnymi, jak i służbowymi. Jeśli chcesz, aby koszty Twojej podróży były nieco mniejsze to artykuł dla Ciebie. Jako doświadczeni fachowcy ze Skupu Aut Katowice doskonale zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie mogą Cię spotkać. Jeśli posiadasz pojazd wyposażony w instalację gazową, możesz liczyć. Jak tankować za granicą? Bez względu na porę roku, wyjazdy do innych państw wiążą się często z wieloma […]

Czy mandaty z fotoradaru są zgodne z konstytucją?

25 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że mandaty wystawiane przez zdjęcie z fotoradarów są niezgodne z ustawą zasadniczą, czyli konstytucją. Na Wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich, Trybunał Konstytucyjny rozpatrywał tę sprawę. Zdaniem Trybunału Konstytucyjnego – art. 129g ust.4 prawa ruchu drogowego pozostaje niezgodny z konstytucją. Służby, które w dzisiejszych czasach obsługują fotoradary to zarówno Straż Miejska, jak i Inspekcja Transportu Drogowego. Jak się jednak okazuje, informację, którą uzyskujesz po ewentualnym “zrobieniu zdjęcia” […]

Najpopularniejsze sztuczki sprzedawców samochodów – nie daj się oszukać

10 Listopad 2017
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Cofanie licznika to wciąż najpowszechniejsze oszustwo, którego dopuszczają się handlarze samochodów. W świetle nowych regulacji prawnych proceder ten jest nieco utrudniony, jednak nieuczciwi sprzedawcy mają swoje sposoby na ich obejście. Trzeba przyznać, że w pewnym stopniu winni są sami kupujący, którzy poszukują 15-letnich samochodów z przebiegiem odpowiednim dla aut o połowę młodszych. Wielu handlarzy twierdzi, że kupujący chcą być okłamywani pod tym względem. Prawdziwość przebiegu możemy najprościej zweryfikować, sprawdzając pod maską naklejki […]

Formalności po sprzedaży auta – o czym należy pamiętać?

17 Listopad 2017
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Jest najważniejszym dokumentem dotyczącym sprzedaży samochodu, dlatego powinniśmy zadbać o jej prawidłowe sporządzenie. Bardzo ważne jest to, aby wpisać w niej dokładne dane obu stron, na wypadek wystąpienia w przyszłości sporu pomiędzy kupującym i sprzedającym. Z tego względu ważne jest również to, aby w umowie znalazł się zapis o tym, że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu, aby nie mógł nam zarzucić później, że został oszukany. Umowa powinna zostać sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Jeden z nich sprzedający powinien zachować, na wypadek […]

Dlaczego warto sprzedać samochód w skupie aut?

24 Listopad 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Sprzedaż auta firmie zajmującej się skupem samochodów jest zatem idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko i bezproblemowo dokonać transakcji. Oprócz wygody, jaką daje nam skup aut, warto zwrócić uwagę także na fakt, iż w wielu przypadkach rozwiązanie to może okazać się znacznie korzystniejsze finansowo. Większość osób, pewnie stwierdzi, że sprzedając auto samodzielnie, uzyska lepszą cenę, niż otrzymałoby w skupie. Gdy jednak głębiej się nad tym zastanowimy i policzymy koszty przygotowania auta do sprzedaży oraz wydatki związane z ogłoszeniami w Internecie […]

Zastanawiasz się czy auto skup Śląsk w ogóle się opłaca?

03 Wrzesień 2018
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Obecny rynek sprzedaży oparty jest na skomplikowanych i często nieznanych zasadach. Nasycenie powoduje, że o wyborze i podjęciu decyzji skupu danego pojazdu decyduje jego atrakcyjność. Problematyczne pozostaje zatem znalezienie potencjalnego kupca. Sytuacja nie przedstawia się tak dramatycznie jeśli rozważamy skorzystanie z możliwości jakie gwarantuje skup samochodów za gotówkę. Rozwiązanie to, jest jedną z najbardziej efektywnych prób walki z dużym importem aut z za granicy, a także niezwykle korzystną ofertą leasingową dla firm i osób fizycznych. […]

Jak poradzić sobie, jeśli Twój samochód odmawia posłuszeństwa?

31 Marzec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Nawet gdy, każda dorosła osoba z rodziny ma swój pojazd, musimy liczyć się z faktem, że niedoświadczeni kierowcy lub osoby, które do tej pory nie były zmuszone do interesowania się motoryzacją, a same nie wykazują takich zainteresowań mogą nie poradzić sobie podczas awarii, co znacznie utrudni im dotarcie do miejsca docelowego na czas. Życie pisze różne scenariusze i niejednokrotnie zdarza się, że wieczorem odstawiając samochód nie dostrzegliśmy żadnych, niepokojących symptomów, podczas gdy rano próbujemy odpalić pojazd ten buntuje się i nie daje za wygraną […]

W jakich sytuacjach warto sprzedać auto na części?

31 Marzec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Kiedy sprzedaż auta na części jest dobrym pomysłem? Rozbiórka auta i wystawienie go w postaci części na sprzedaż to jeden ze sposobów zarobienia dodatkowej kwoty nawet wtedy, gdy całość pojazdu nie nadaje się do wykorzystania. Pamiętajmy jednak, że jeśli zajmiemy się wszystkim sami, musimy liczyć się z wieloma aspektami, takimi jak – dłuższy czas oczekiwania, pracochłonność i znacznie mniejszy zysk. Z tego też względu, część właścicieli decyduje się na sprzedać auto na części całego samochodu na części, w szczególności wtedy, gdy zależy im na otrzymaniu dodatkowej sumy w błyskawicznym tempie.  […]

W jaki sposób możesz rozpoznać auto po wypadku?

31 Marzec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Czym charakteryzują się samochody po stłuczce? Przede wszystkim, samochody po stłuczce posiadają kilka szczegółów, których nie możemy dopatrzyć się mając do czynienia z autami bezwypadkowymi. Podobnie jest w przypadku, gdy samochód uległ wcześniej kolizji. Fachowcy nie mają najmniejszych wątpliwości, jeśli ich zainteresowaniem padnie takiego rodzaju auto z przyszłością. Niestety, dla osób, które na co dzień nie są związane ze skupem aut i mechaniką, elementy i mankamenty, widoczne dla profesjonalistów na pierwszy rzut oka mogą nie być jednoznaczne […]

Domowy Autodetailing. Praktyczne porady dla Ciebie.

31 Marzec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Lakier samochodowy to pierwszy aspekt, którym postanowiliśmy się zająć. Niezależnie od obecnej pory roku, czy aktualnie panujących warunków atmosferycznych, warto zadbać o przygotowanie lakieru naszego samochodu w należyty sposób. Czynniki zewnętrzne, mogą spowodować zmniejszenie poziomu jego kondycji. Ze względu na promienie UV, czy zanieczyszczenia znajdujące się w atmosferze, lakier może matowieć, a za sprawą działalności soli drogowej możliwe jest wystąpienie korozji. Dlatego tak ważne jest możliwie najbardziej profesjonalne podejście i systematyczne wykonywanie […]

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »