POST
BLOG

Czy mandaty z fotoradaru są zgodne z konstytucją?

Zastanawiasz się, czy mandaty z fotoradaru są zgodne z konstytucją? W ostatnim czasie, spotkałeś się z tym problemem osobiście i wolisz rozwiać swoje wątpliwości? Jeśli tak, doskonale się składa. Przygotowaliśmy artykuł na łamach którego dowiesz się wszystkich kwestii związanych z mandatami z fotorafaru. Jako doświadczeni fachowcy, tworzymy od lat Skup Aut Katowice. Z tego też względu, każdy aspekt motoryzacji nie jest nam obcy. Sprawdź, jak na mandaty z fotoradaru patrzy prawo.

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
25 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Mandaty z fotoradarów, a konstytucja

 

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że mandaty wystawiane przez zdjęcie z fotoradarów są niezgodne z ustawą zasadniczą, czyli konstytucją. Na Wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich, Trybunał Konstytucyjny rozpatrywał tę sprawę. Zdaniem Trybunału Konstytucyjnego – art. 129g ust.4 prawa ruchu drogowego pozostaje niezgodny z konstytucją. Służby, które w dzisiejszych czasach obsługują fotoradary to zarówno Straż Miejska, jak i Inspekcja Transportu Drogowego. Jak się jednak okazuje, informację, którą uzyskujesz po ewentualnym “zrobieniu zdjęcia” przez fotoradar to jeszcze nie mandat. Jest do Ciebie przesłany wyłącznie druk i jeżeli zdecydujesz się na jego wypisanie, przyznajesz się do popełnionego wykroczenia. Kiedy chcesz mieć spokój, po prostu to robisz i płacisz mandat.

 

 

Twoje auto zostało przyłapane przez fotoradar?

 

Po przyłapaniu samochodu przez fotoradar otrzymujesz zestaw papierów. Jest on wysyłany albo przez Straż Miejską albo ITD. Nie jest to jeszcze mandat, a jedynie informacja, która pozwala zredukować czas, jaki byłby konieczny w celu wprowadzania tradycyjnych metod ustalania sprawcy zdarzenia. Zamiast wezwania właściciela, przesłuchania go i porównania wizerunku z fotoradaru, o wiele łatwiej jest wysłać do Ciebie druk, w którym dobrowolnie możesz przyznać się do danego zdarzenia lub podać informacje, kto popełnił to wykroczenie.

 

POWIĄZANE WPISY

Czym różni się skup aut od komisów samochodowych?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Skup aut- rzetelna wycena pojazdów używanych i nowych

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Jak szybko sprzedać uszkodzony samochód?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.