POST
BLOG

Kolizja w czasie podróży służbowej – jak sobie poradzić?

Chyba zgodzicie się ze mną, że kolizje zwykle spotykają nam w najmniej odpowiednich momentach. Co robić, gdy przytrafi nas się kolizja w czasie podróży służbowej? Jak poradzić sobie z problemem? Podpowiadamy!

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
04 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Kolizja w czasie podróży służbowej – co może do niej doprowadzić?

 

Na początek warto ustalić, co w ogóle może doprowadzić do kolizji w czasie podróży służbowej. Kiedy jesteśmy narażeni na nieprzyjemności w czasie służbowych wyjazdów? Na pewno do kolizji może doprowadzić nasza brawura i nieostrożność w czasie jazdy. Niestety wielu kierowców często zapomina o ograniczeniach w ruchu drogowym, co miewa różne skutki, w tym również często dochodzi do kolizji.

 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ również chwila nieuwagi może doprowadzić do stłuczki z innym pojazdem, ale nie tylko. Nie da się zapomnieć, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Oznacza to, że nie tylko my możemy doprowadzić do kolizji, ale również inni kierowcy mogą ściągnąć na nas niebezpieczeństwo.

 

Kolizja w czasie podróży służbowej – co robić?

 

Co robić, gdy będziemy uczestnikami takiej kolizji? Jak zachować się, gdy jesteśmy w podróży służbowej? Na pewno o całym zajściu powinniśmy poinformować swojego szefa, jak i osoby, z którymi miało dojść do spotkania. Jeśli jedziemy do klienta, czy partnera biznesowego, który oczekuje na nas, to powinniśmy go powiadomić, że nie uda nam się dotrzeć na spotkanie. Poza tym należy pomyśleć o tym, jak szybko uporać się z całym zajściem.

 

 

Problem dałoby się łatwo rozwiązać, gdybyśmy podróżowali swoim samochodem i nikt by nie ucierpiał wskutek kolizji. W takich przypadkach nie trzeba by było też wzywać policji. Jednak skoro kolizja ma miejsce w czasie podróży służbowej, to wezwanie policji okazuje się jedynym słusznym rozwiązaniem, ponieważ to właśnie policja ustali, kto jest odpowiedzialny za wypadek oraz wyda stosowne oświadczenie. Nie zapominajmy także o uszkodzonym samochodzie.

 

Jeśli kolizja spowodowała tylko niewielkie szkody i jesteśmy w stanie podróżować dalej, to problem znika. Jednak w większości przypadków, dalsza podróż nie jest możliwa, więc trzeba wezwać kogoś, kto pomoże nam zabrać samochód z drogi. Do kogo się odezwać? Niektórzy pewnie pomyślą o wsparciu rodziny lub przyjaciół, lecz w takich przypadkach o wiele lepiej sięgnąć po usługi pomocy drogowej.

 

Kolizja w czasie podróży służbowej – którą pomoc drogową wezwać?

 

Jeśli zrobimy małe rozeznanie, to dojdziemy do wniosku, że na rynku działa wiele firm oferujących pomoc drogową. To jednak nie oznacza, że każda pomoc drogowa zapewni nam odpowiednie wsparcie. Jeśli zależy nam na firmie, która sprawnie zajmie się obsługą kolizji drogowej, to powinniśmy zgłosić się do profesjonalnej firmy, która ma bogate doświadczenie i zapewnia wsparcie ze strony wykwalifikowanych pracowników. Co więcej, powinna to być pomoc drogowa korzystająca ze specjalistycznych pojazdów, które są wyposażone w lawety, gdyż dzięki temu przewiezienie samochodu przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

 

POWIĄZANE WPISY

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.