POST
BLOG

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Dla wielu z nas usługi pomocy drogowej wciąż stanowią źródło pytań i wątpliwości. Na co dokładnie możemy liczyć ze strony pomocy drogowej? Jakie usługi świadczy pomoc drogowa? Sprawdzamy!

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
10 Listopad 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Autonaprawa

 

Na pewno możemy liczyć na autonaprawę, czyli nic innego jak pomoc na drodze. Tego typu usługi przydają się wtedy, gdy w czasie podróży dopadają nas drobne awarie. Z racji tego, że nie jesteśmy w stanie nigdy ich przewidzieć, to nie jesteśmy też w stanie przygotować się na ich usunięcie. W takich sytuacjach przydaje się autopomoc ze strony wykwalifikowanego sztabu fachowców, którzy dysponują szeroką wiedzą, odpowiednimi umiejętnościami oraz praktyką.

 

Co więcej, w swojej pracy korzystają też z najlepszych sprzętów i narzędzi, dzięki czemu mogą podjąć się naprawy wielu różnych usterek bezpośrednio na drodze. Autopomoc może polegać na wymianie uszkodzonej opony, ładowaniu lub wymianie akumulatora, awaryjnym otwieraniu drzwi, jak również na naprawie wielu innych drobnych usterek, które uniemożliwiają nam dalszą jazdę.

 

To jednak nie wszystko, ponieważ autonaprawa może obejmować także dowóz paliwa, co bywa szczególnie przydatne, gdy zapomnimy zatankować, a od najbliższej stacji benzynowej dzieli nas zbyt duży dystans.

 

Holowanie

 

W zakresie usług pomocy drogowej znajdziemy również holowanie pojazdów powypadkowych oraz poawaryjnych. Tego typu usługi przydają się wtedy, gdy autopomoc okaże się niewystarczająca, a usterki samochodu są na tyle poważne, że wymagają wizyty w warsztacie. Poza tym holowanie przyda się, gdy będziemy uczestnikami kolizji, czy wypadku drogowego.

 

 

Wiele tego typu sytuacji skutkuje unieruchomieniem pojazdu. W takich przypadkach jedynym sposobem jest zamówienie pomocy drogowej, która zajmie się holowaniem samochodu. Co ważne, holowanie może dotyczyć nie tylko pojazdów osobowych, ale również samochodów dostawczych, busów itp.

 

Wyciąganie samochodu z błota, sypkiego piachu oraz zasp

 

Warunki pogodowe w naszym kraju bywają bardzo skrajne, co oznacza, że w zależności od pory roku, możemy zmagać się z zasypaniem w błocie, sypkich piachu, czy w zaspach. Zwykle w takich chwilach próbujemy radzić sobie samodzielnie, lecz takie działania nie zawsze przynoszą efekty. Warto mieć na uwadze, że istnieją firmy, które w takich przypadkach oferują swoje wsparcie.

 

Pomoc drogowa dysponuje nie tylko odpowiednim sprzętem, ale również ludźmi, którzy doskonale znają się na swojej pracy i chętnie pomogą nam wyciągnąć samochód z błota, czy zasp. Co więcej, tego typu usług realizują w ekspresowym tempie, więc szybko będziemy mogli wrócić na jezdnię.

 

Transport samochodów na lawecie

 

Jakby tego było mało, to pomoc drogowa oferuje również usługi transportowe, a do tego zadania wykorzystuje specjalistyczne samochody typu laweta. Co ciekawe, transport samochodów może dotyczyć nie tylko pojazdów powypadkowych, czy poawaryjnych, ale również sprawnych. Tym samym usługi laweciarskie może zamówić każdy, kto potrzebuje fachowej pomocy przy transporcie pojazdów z miejsca na miejsce, co bywa szczególnie przydatne, gdy zakupujemy większą ilość pojazdów do swojej firmy.

 

POWIĄZANE WPISY

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.