POST
BLOG

Jak poradzić sobie, jeśli Twój samochód odmawia posłuszeństwa?

Obecnie, samochód pozostaje jednym z najczęściej wybieranych środków transportu. Aż trudno sobie wyobrazić, co stałoby się, gdyby w naszym życiu ich zabrakło. Nawet, jeśli nie masz prawa jazdy lub auta, zawsze możesz skorzystać z pomocy drugiej połówki, rodziców, znajomych, czy taksówkarzy. Co w sytuacji, gdy czas nagli, a samochód odmawia posłuszeństwa? Podpowiadamy!

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
31 Marzec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Nawet gdy, każda dorosła osoba z rodziny ma swój pojazd, musimy liczyć się z faktem, że niedoświadczeni kierowcy lub osoby, które do tej pory nie były zmuszone do interesowania się motoryzacją, a same nie wykazują takich zainteresowań mogą nie poradzić sobie podczas awarii, co znacznie utrudni im dotarcie do miejsca docelowego na czas. Życie pisze różne scenariusze i niejednokrotnie zdarza się, że wieczorem odstawiając samochód nie dostrzegliśmy żadnych, niepokojących symptomów, podczas gdy rano próbujemy odpalić pojazd ten buntuje się i nie daje za wygraną. Co robić w takiej sytuacji, nawet jeśli w sprawach technicznych dotyczących pojazdu pozostajemy kompletnie zieloni?

 

Sprawdź akumulator

 

Zazwyczaj problem leży w samym akumulatorze. Ta część naszego pojazdu wymaga ładowania. Jeśli dysponujemy takową możliwością, możemy posłużyć się sposobem w postaci odpalenia auta przy pomocy specjalnych kabli rozruchowych. Po udanej próbie tego rodzaju, należy bezzwłocznie udać się do punktu, gdzie możliwe pozostaje jego naładowanie. Zdarza się również, że akumulator okazuje się być zupełnie rozładowany. W takiej sytuacji niezbędna pozostanie jego wymiana. Skup aut Katowice oferuje kompleksową pomoc również w przypadku tego rodzaju sytuacji odmawia posłuszeństwa.

 

 

Stan opon

 

Twój samochód odpalił, jednak jazda nie jest tak komfortowa jak do tej pory? W takiej sytuacji, doskonałą praktyką pozostaje skrupulatne sprawdzenie stanu Twoich opon. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać tego rodzaju czynności samodzielnie, udaj się do najbliższego serwisu lub skontaktuj z fachowcem. Na pewno nie ignoruj tego rodzaju sytuacji – dobra przyczepność i panowanie nad pojazdem to kluczowe aspekty, gwarantujące bezpieczeństwo nawet w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach odmawia posłuszeństwa.

 

Nie wykonuj pochopnych kroków

 

Bardzo często nadgorliwość w takich kwestiach może zaszkodzić. Jeśli wiesz, że potrzebujesz fachowców, najlepiej skontaktować się z mechanikami lub osobą, która poda Ci namiary do sprawdzonego zakładu. W takiej sytuacji, dobrze gdy znajdziesz inny sposób na dotarcie do miejsca docelowego na przykład przy pomocy komunikacji miejskiej. Pamiętaj, że pierwszorzędnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę pozostaje Twoje bezpieczeństwo. Spóźnienie się kilku minut, a dojechanie bezpiecznie na miejsce pozostaje znacznie lepszą alternatywą niż niebezpieczna jazda samochodem, który posiada niezdiagnozowane dysfunkcję.

 

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, Skup aut Katowice służy fachową pomocą i doradztwem na każdym etapie realizacji. Nie musisz być ekspertem w każdej dziedzinie!

 

POWIĄZANE WPISY

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.