SKUP AUT
SKUP AUT

Skup aut używanych Katowice. Skup samochodów - auto skup Katowice.

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

1. ROZŁADOWANY AKUMULATOR
Ponieważ akumulator jest odpowiedzialny za dostarczanie energii do samochodu, każdy problem z nim może spowodować problemy z uruchomieniem samochodu. Istnieje wiele powodów, dla których akumulator samochodowy może umrzeć, są to m.in.

– Wiek akumulatora.
– Uszkodzenie akumulatora
– Zimna pogoda
– Pozostawienie samochodu nieużywanego przez dłuższy czas.
Jeśli samochód nie chce zapalić, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest sprawdzenie, czy przyczyną problemu jest akumulator. Można to zrobić, uruchamiając samochód rozrusznikiem, a jeśli to zadziała, prawdopodobnie jest to rozładowany akumulator. W takiej sytuacji należy wymienić akumulator na nowy.

2. USZKODZONY WYŁĄCZNIK ZAPŁONU
Jeśli samochód nie uruchamia się przy kilku pierwszych próbach, a jesteś pewien, że akumulator działa prawidłowo, przyczyną problemu może być wyłącznik zapłonu. Problem z akumulatorem można wyeliminować, włączając reflektory. Jeśli reflektory świecą, ale silnik nie chce się uruchomić, przyczyną może być uszkodzony wyłącznik zapłonu. Do usunięcia tego problemu potrzebny będzie mechanik.

Istnieje jednak sposób na uniknięcie tego problemu. Na początek należy unikać używania ciężkich breloków do kluczy lub noszenia kilku kluczy razem z kluczykami samochodowymi, ponieważ może to spowodować obciążenie wyłącznika zapłonu podczas wkładania klucza.

3. NIESPRAWNY ROZRUSZNIK
Rozrusznik to silnik elektryczny, który uruchamia silnik po włożeniu kluczyka lub użyciu pilota zdalnego sterowania. Jest to również inna częsta przyczyna nieuruchamiania samochodu. Jeśli przy próbie uruchomienia samochodu słychać dźwięk klikania, prawdopodobnie przyczyną nieuruchamiania samochodu jest niesprawny lub uszkodzony rozrusznik. Aby rozwiązać ten problem, konieczna będzie pomoc mechanika.

4. ZATKANY FILTR PALIWA
Filtry paliwa pomagają w transporcie paliwa ze zbiornika paliwa do wtryskiwaczy. Gdy filtr paliwa jest zatkany, paliwo lub benzyna nie może dostać się do silnika. A ponieważ ilość paliwa jest ograniczona, silnik nie będzie w stanie spalić paliwa niezbędnego do jazdy. Filtry paliwa powinny być wymieniane co 10 000-20 000 km. Dlatego przy następnym przeglądzie samochodu należy rozważyć wymianę filtrów paliwa na nowe.

5. ZŁY ALTERNATOR
Dlaczego mój samochód nie chce zapalić? Uszkodzony alternator może spowodować, że samochód ruszy, ale potem nagle się zatrzyma. Może również wystąpić zmiana jasności świecenia świateł wewnętrznych na przyciemnione. Najbardziej oczywistym objawem jest pojawienie się symbolu akumulatora na desce rozdzielczej, co zwykle oznacza, że coś jest nie tak z alternatorem. Jeśli to zauważysz, rozważ naprawę alternatora przez specjalistę. Pozostawienie alternatora w takim stanie może spowodować uszkodzenie akumulatora.

6. WADLIWA ŚWIECA ZAPŁONOWA
Uszkodzona świeca zapłonowa może całkowicie zawieść i spowodować, że samochód nie będzie mógł zapalić. W takim przypadku usłyszysz kliknięcie po przekręceniu kluczyka, ale nie usłyszysz, że samochód próbuje ruszyć, ponieważ po prostu nie może, ponieważ paliwo nie zapali się. Nie ma szybkiej naprawy, więc trzeba będzie wymienić świecę zapłonową, co może kosztować kilkaset dolarów.

 

7. ZATKANY FILTR POWIETRZA
Każdy pojazd potrzebuje czystego powietrza, aby mógł optymalnie funkcjonować. Filtry powietrza są niezbędne, aby zapobiec przedostawaniu się do wnętrza pojazdu smaru, pyłu drogowego i wielu innych zanieczyszczeń. Jednak z czasem zanieczyszczenia gromadzą się, co może uniemożliwić uzyskanie powietrza potrzebnego do zakończenia procesu spalania w pojeździe. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy wymienić filtr powietrza.

8. ZABLOKOWANE KIEROWNICE
Większość samochodów jest wyposażona w zabezpieczenie antykradzieżowe, które blokuje kierownicę po wyjęciu kluczyka. Jeśli kierownica zostanie zablokowana, samochód nie uruchomi się. Nie ciągnąć kierownicy zbyt mocno. Zamiast tego spróbuj popchnąć ją lekko w prawo lub w lewo podczas przekręcania kluczyka. Może to wystarczyć do zadziałania urządzenia antykradzieżowego i uruchomienia samochodu.

9. NIE JEST W TRYBIE PARKOWANIA
Samochód nie uruchomi się, jeśli jest na biegu. Przed próbą uruchomienia samochodu upewnić się, że skrzynia biegów jest w pozycji parkowania lub neutralnej. Jeśli samochód nie uruchamia się nawet wtedy, gdy jest w trybie parkowania, może być uszkodzony neutralny wyłącznik bezpieczeństwa. Aby rozwiązać ten problem, konieczna jest pomoc specjalisty.

10. BRAK GAZU
Mój samochód nie chce zapalić, gdy zabraknie w nim gazu. Jeśli tak się dzieje, należy od czasu do czasu sprawdzać wskaźnik poziomu paliwa i nie dopuszczać do zbyt częstego jego wyczerpywania się. Jeśli kiedykolwiek zabraknie Ci paliwa podczas jazdy, Pomoc drogowa Neighborhood oferuje całodobowe usługi dostarczania paliwa, na których możesz polegać.

Podsumowanie
Problemy z samochodem zdarzają się cały czas i mają wiele przyczyn. To samo można powiedzieć o problemach z uruchomieniem samochodu. Jako kierowca lub właściciel samochodu powinieneś znać niektóre z najczęstszych przyczyn, aby wiedzieć, co robić. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się więcej i zachęcił Cię do szukania profesjonalnej pomocy w razie potrzeby.

POWIĄZANE WPISY

Skup aut - gotówka na Święta "od ręki"!

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze – poznaj gadżety samochodowe, których nie może zabraknąć w Twoim samochodzie!

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.