POST
BLOG

W jaki sposób możesz rozpoznać auto po wypadku?

Zazwyczaj, ogłoszenia na które możemy natrafić, opisują samochody w największych superlatywach. Większość z nich nie zawiera choćby wspomnianej informacji o wadach i wypadkach, w jakich towarzyszyły pojazdy. Niestety, w wielu kwestiach, rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna. Skup aut Katowice, przez pryzmat swojego wieloletniego doświadczenia podpowiada, w jaki sposób możliwe pozostaje rozpoznanie aut po wypadku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wpisem!

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
31 Marzec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Czym charakteryzują się samochody po stłuczce?

 

Przede wszystkim, samochody po stłuczce posiadają kilka szczegółów, których nie możemy dopatrzyć się mając do czynienia z autami bezwypadkowymi. Podobnie jest w przypadku, gdy samochód uległ wcześniej kolizji. Fachowcy nie mają najmniejszych wątpliwości, jeśli ich zainteresowaniem padnie takiego rodzaju auto z przyszłością. Niestety, dla osób, które na co dzień nie są związane ze skupem aut i mechaniką, elementy i mankamenty, widoczne dla profesjonalistów na pierwszy rzut oka mogą nie być jednoznaczne. Z tego też względu, warto dowiedzieć się nieco więcej informacji w tej kwestii, aby nie paść ofiarą oszustwa.

 

Sytuacja prawna i stan wizualny

 

Osoby, które dopuszczają się opisywania auta powypadkowe i po kolizyjnego jako nienaruszonego podlegają pod wykroczenie. W trakcie doboru odpowiedniego rozwiązania, warto zdecydować się na auto, które wydaje się być uczciwie opisane. Być może nie zawiera ono tak wielu zalet, a aktualny właściciel nie wspomina o nich w samych superlatywach. Niemniej jednak, tylko w takiej sytuacji mamy możliwość dowiedzenia się jak jest naprawdę. Nikt nie chce przecież kupować kota w worku. Zwracajmy zatem już od pierwszych chwil uwagę na stan wizualny. Jeśli coś budzi nasze podejrzenia już na pierwszy rzut oka, znacznie lepiej będzie odpuścić sobie ten wybór.

 

 

Stan techniczny

 

To kluczowy aspekt, znacznie bardziej liczący się od stanu wizualnego pojazdu. Dzięki dobremu stanowi technicznemu, mamy możliwość zapewnienia sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Oprócz tego, dobry stan techniczny umożliwia generowanie oszczędności i braku konieczności planowania na przyszłość dodatkowych wydatków. Jeśli chcesz mieć pewność, że auto jest bezwypadkowe, zabierz na miejsce blacharza. Dysponuje on doświadczeniem i sprzętem, który pozwoli rozwiać wszelkie dotąd pojawiające się wątpliwości. Dla niego to pestka i chleb powszedni! Jeśli ta opcja nie jest dla Ciebie przekonywująca, zdecyduj się chociażby na sprawdzenie stanu pojazdu w stacji diagnostycznej.

 

Moment zakupu – na co zwrócić szczególną uwagę?

 

Przede wszystkim, bez względu na kwotę, jaką proponuje właściciel, czy przeznaczenie samochodu, zwróć uwagę na lakier. W przypadku zauważenia różnych odcieni elementów samochodu, oczywistym pozostaje fakt, że uległy one wcześniejszej wymianie lub malowaniu. Warto skorzystać z pomocy precyzyjnego przyrządu, jakim jest miernik. W ten sposób, zdołasz zmierzyć jego grubość, która to nie powinna przekraczać 200 mikrometrów.

 

POWIĄZANE WPISY

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.