POST
BLOG

Domowy Autodetailing. Praktyczne porady dla Ciebie.

To jedna z form pielęgnacji swojego pojazdu, która cieszy się rosnącą popularnością wśród właścicieli. Jeśli zadbamy w porę o pielęgnację na najwyższym poziomie, cały proces, zagwarantować może wyższą cenę, możliwą do zaproponowania w momencie sprzedaży naszych czterech kółek. W jaki sposób wykonywać taką systematyczną pielęgnację? Jakie narzędzia i produkty są nam do tego potrzebne? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem! Mamy nadzieję, że czas poświęcony na jego przeczytanie nie zostanie uznany za stracony.

BEZPŁATNY DOJAZD I ODBIÓR AUT Z KAŻDEJ MIEJSCOWOŚCI NA ŚLĄSKU!
31 Marzec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Jak odpowiednio pielęgnować swój samochód?

 

Lakier samochodowy to pierwszy aspekt, którym postanowiliśmy się zająć. Niezależnie od obecnej pory roku, czy aktualnie panujących warunków atmosferycznych, warto zadbać o przygotowanie lakieru naszego samochodu w należyty sposób. Czynniki zewnętrzne, mogą spowodować zmniejszenie poziomu jego kondycji. Ze względu na promienie UV, czy zanieczyszczenia znajdujące się w atmosferze, lakier może matowieć, a za sprawą działalności soli drogowej możliwe jest wystąpienie korozji. Dlatego tak ważne jest możliwie najbardziej profesjonalne podejście i systematyczne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Samo przemywanie auta wodą niczego nie wniesie, należy zabezpieczyć pojazd dodatkową osłoną. Tylko wówczas, mamy gwarancję, że niestraszne dla czterech kółek pozostaną kwaśne deszcze, promienie słoneczne, ptasie odchody, sól drogowa, grad, czy śnieg.

 

 

Domowy autodetaling!

 

Jak powinno przebiegać prawidłowo mycie samochodu? Przede wszystkim, jest to proces wieloetapowy, nie należy się w trakcie jego wykonywania spieszyć. Liczy się przede wszystkim systematyczność oraz dokładność. Użytkownicy polecają działanie aktywnej piany w pierwszych etapach mycia oraz wykorzystanie myjki ciśnieniowej. W ten sposób, sukcesywnie dotrzemy do wszystkich zakamarków karoserii, zabrudzeń i niedoskonałości. Takie możliwości są gwarantowane wyłącznie przez myjnie bezdotykową, gdyż wykonanie tego zabiegu za pomocą myjni automatycznej zazwyczaj nie przyniesie pożądanych efektów. Tuż po zakończeniu wstępnego mycia, przechodzimy do ważnego etapu – mowa oczywiście o dokładnym spłukaniu całego pojazdu. Następnie pora na mycie właściwe, podczas którego wskazane jest wykorzystanie gąbek z mikrofibry oraz specjalnych szamponów.

 

Co więcej, warto zwrócić także swoją uwagę na proces woskowania, by zabezpieczyć lakier samochodu od działania wyżej wymienionych czynników wewnętrznych, od których nie jesteśmy w stanie go uchronić. Wosk przywraca połysk i poprawia jego przejrzystość. W tym aspekcie pielęgnacji najlepiej skorzystać z fachowej pomocy, gdyż nieprofesjonalne woskowanie może zniszczyć naszą karoserie.

 

Mamy nadzieję, że Twój samochód jest doskonale przygotowany do każdych warunków atmosferycznych. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, służymy pomocą bardziej doświadczonych kolegów, którzy są pasjonatami czterech kółek i dbają o auta jak nikt inny.

 

POWIĄZANE WPISY

Czym różni się skup aut od komisów samochodowych?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Skup aut- rzetelna wycena pojazdów używanych i nowych

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Jak szybko sprzedać uszkodzony samochód?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.