POST
BLOG

Złomowanie pojazdów – czy warto zdecydować się na taki krok?

Czy złomowanie pojazdu to dobry pomysł? Czy warto oddać swój samochód na złom? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym tekście!

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
28 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Złomowanie pojazdów – zalety

 

Przede wszystkim złomowanie pojazdów to szansa na szybkie pozbycie się samochodów, które już nie nadają się do jazdy. Jeśli nasz samochód ulegnie poważnemu wypadkowy, zostanie stwierdzona szkoda całkowita, czy wystąpią inne nieprzewidziane sytuacje, które doprowadzą do tego, że nasz pojazd już nie będzie nadawał się do dalszej jazdy, to możemy oddać go na złom i pozbyć się problemu.

 

Nie dość, że dany pojazd nie będzie szpecił naszej posesji, zajmował miejsca garażowego, to jeszcze znikną opłaty z nim związane. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że do naszej dyspozycji pozostaje sztab wykwalifikowanych osób, które mogą stawić się po dany pojazd, więc unikniemy dodatkowych kosztów za lawetę.

 

Złomowanie pojazdów – wady

 

A co z wadami? Czy złomowanie pojazdów ma jakieś słabe strony? Oczywiście znajdzie się kilka. Przede wszystkim oddanie pojazdu na złom oznacza pożegnanie ze swoim samochodem. Często są to samochody, które towarzyszyły nam przez długie lata, więc może zostać żal, ale czasami to jedyne rozwiązanie. Co więcej, ilość złomowisk na rynku jest tak duża, że ciężko zdecydować, do którego się zgłosić. Wystarczy chwila nieuwagi i przypadkowy wybór, by ściągnąć na siebie nieprzyjemności.

 

 

Musimy mieć świadomość, że nie wszystkie firmy, które działają na rynku, są uczciwe. Wśród punktów oferujących zezłomowanie samochodu znaleźć można nie tylko uczciwe firmy, ale również takie, które działają nielegalnie. Tylko firmy ze stosownymi zezwoleniami mogą zajmować się złomowaniem pojazdów, więc jeśli trafimy w nieodpowiednie miejsce, to może się dla nas źle skończyć.

 

Jednak istnieje skuteczny sposób na to, by tego uniknąć, a jedyne, co musimy zrobić, to zachować większą ostrożność przy wyborze firmy świadczącej złomowanie pojazdów. Godne uwagi są tylko profesjonalne firmy, które od dłuższego czasu działają na rynku i mogą poszczycić się dobrą opinią wśród swoich klientów. Jeśli będziemy mieli trudności z ustaleniem, czy właśnie z taką firmą mamy do czynienia, to zawsze możemy zebrać o niej trochę informacji, a pomoże nam w tym Internet.

 

Złomowanie pojazdów – warto czy nie?

 

Jaka będzie ostateczna odpowiedź? Warto zdecydować się na zezłomowanie samochodu, czy też nie? Jak dla nas odpowiedź na to pytanie, to formalność, ponieważ widać, że w wielu przypadkach zezłomowanie to konieczność. Abyśmy mogli przestać opłacać samochód, który nie nadaje się do użytku, uległ wypadkowi, czy też pojazd, którego koszty utrzymania są zbyt wysokie, musimy przedłożyć stosowne dokumenty.

 

Jednym z takich dokumentów będzie zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu w dedykowanym do tego punkcie. Dlatego złomowanie pojazdów jest jak najbardziej rozwiązaniem wskazanym, więc warto pamiętać, że do naszej dyspozycji pozostają punkty, które chętnie nam w tym pomogą. Co więcej, aby przebiegło wszystko sprawnie i bezproblemowo, pamiętajmy, że samochód musi oddać do legalnego punktu, który ma też odpowiednie zezwolenia na prowadzenie tego typu działań.

 

POWIĄZANE WPISY

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.