POST
BLOG

Stłuczka a alkomat

Czy każda kolizja i stłuczka na drodze musi kończyć się badaniem alkomatem? Czy istnieje rozwiązanie, w ramach którego możemy odmówić tego badania? Takie pytanie, pojawia się bardzo często w trakcie rozmowy z naszymi klientami Skupu Aut Katowice. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zostań z nami! Życzymy udanej lektury!

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
25 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Kolizja na drodze – czy konieczne jest badanie alkomatem?

 

Kolizja to nie wypadek, jak wiele osób myli te dwa, skrajne pojęcia. Niemniej jednak, nawet w przypadku tego pierwszego zdarzenia, sprawca musi zostać ukarany. Czy prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu musi być w takiej sytuacji sprawdzane? Jeśli w zdarzeniu drogowym doszło do ofiar rannych lub śmiertelnych, policjanci zawsze sprawdzają tego typu kwestie. Badanie trzeźwości w przypadku kolizji nie jest jednak konieczne. Nie oznacza to jednak, że taka kontrola w przypadku jawnych podejrzeń nie może zostać przeprowadzona. Istnieje możliwość przeprowadzenia badań alkomatem np na wniosek jednego z kierowców. W dodatku, jeśli służby porządkowe uważają osobiście, że jest to konieczne, również mogą dokonać takiego sprawdzenia.

 

 

Czy możesz odmówić badania alkomatem?

 

Jeśli kierowca nie zgadza się na badanie alkomatem, może odmówić jego przeprowadzenia. Niemniej jednak, przepisy pozwalają funkcjonariuszowi publicznemu na sprawdzenie trzeźwości kierowcy nawet bez jego zgody. Obecnie jednak, trwają rozmowy w tej sprawie, które mają regulować takie kwestie jak chociażby przebywanie obok kierowcy policjantów w trakcie poboru krwi. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich takie zdarzenia nie powinny mieć miejsca, bo nie godzą się z prawem intymności każdego z nas. Jeśli jednak nie masz nic do ukrycia, warto zdecydować się na rutynowe badania  i sprawdzanie alkomatem.

 

POWIĄZANE WPISY

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.