POST
BLOG

LPG – nie w każdym państwie zatankujesz bez adaptera

Ze względu na czas podróży i wyjazdów, przed wyjazdem do jednego z europejskich państw swoim samochodem warto sprawdzić, czego można się w nim spodziewać. Jak się często okazuje, w wielu państwa nie jesteś w stanie zatankować LPG bez adaptera. Poznaj mapę państw europejskich, w którym ta czynność jest możliwa oraz tych, w których możesz napotkać liczne problemy.

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
25 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Jak tankować za granicą?

 

Bez względu na porę roku, wyjazdy do innych państw wiążą się często z wieloma niepotrzebnymi komplikacjami. Ma to związek zarówno z wyjazdami prywatnymi, jak i służbowymi. Jeśli chcesz, aby koszty Twojej podróży były nieco mniejsze to artykuł dla Ciebie. Jako doświadczeni fachowcy ze Skupu Aut Katowice doskonale zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie mogą Cię spotkać. Jeśli posiadasz pojazd wyposażony w instalację gazową, możesz liczyć na oszczędności w szczególności, gdy Twoja trasa przedstawia się na dłuższy wyjazd. Jak się jednak okazuje nie we wszystkich państwach europejskich będziesz mógł spokojnie zatankować bez adaptera.

 

Tankowanie LPG za granicą

 

Podróżując po Europie bardzo ważna jest świadomość tego, jak można tankować. Możemy napotkać dystrybutorów z różnymi końcówkami do tankowanie. W ten sposób, bardzo trudno może być nam zatankować LPG. Mieszanka propan-butan to jak widać, nie tylko duże udogodnienie i oszczędności dla kierowców. Przed wyjazdem, sprawdźmy technologie, jakie obowiązują w poszczególnych państwach europejskich w których mamy zamiar tankować.

 

 

Przejściówki – przykłady

 

Wśród najbardziej popularnych przejściówek znaleźć możemy: Adapter Holenderski – Bayonet, Adapter Włoski – DISH, Adapter Rosyjski, czy Przejściówkę ACME. Są one używane w różnych państwach, dlatego tak ważne jest prześledzenie, gdzie musimy zaopatrzyć się w konkretną przejściówkę. Jeśli wybierasz się do Słowacji, Czech, krajów Bałkańskich, Austrii, Francji i Włoch, nie musisz obawiać się o przejściówkę do LPG. Zarówno w naszym kraju, jak i wyżej wymienionych państwa, użytkuje się Adapter Włoski – DISH. Sytuacja nieco komplikuje się, kiedy planujesz wyjazd do Niemiec, Portugalii, czy na Wyspy Brytyjskie.

 

POWIĄZANE WPISY

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.