POST
BLOG

Złomowanie pojazdów – kiedy warto o tym pomyśleć?

Kiedy warto pomyśleć o zezłomowaniu samochodu? W jakich dokładnie sytuacjach powinniśmy rozważyć złomowanie? Poniżej prezentujemy Ci kilka sytuacji, w których zezłomowanie samochodu może okazać się najlepszą decyzją! Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
23 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Samochód stanowi zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego

 

Na pewno o zezłomowaniu swojego samochodu powinniśmy pomyśleć wtedy, gdy stanowi on zagrożenie zarówno dla nas, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że pojazdy, które nie zostały dopuszczone do ruchu, nie powinno się wykorzystywać nawet w celu załatwienia najprostszych spraw, w np. zrobienia zakupów. Takie samochody stanowią realne zagrożenie życia, więc, zamiast narażać siebie, swoich bliskich, czy też innych uczestników ruchu drogowego, lepiej pomyśleć o zezłomowaniu auta.

 

Samochód uległ całkowitej szkodzie po wypadku drogowym

 

Nikt z nas nie chce myśleć o tym, że będzie brał udział w wypadku drogowym. Jednak powinniśmy mieć świadomość, że każdego z nas może to spotkać. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do poważnej kolizji, której sprawcami możemy być my lub inni uczestnicy ruchu drogowego.

 

Nawet jeśli wina nie leży po naszej stronie, to szkody takiego wypadku mogą być nieodwracalne. Jeśli fachowcy uznają szkodę całkowitą po wypadku drogowym, to możemy być pewni, że dla naszego pojazdu już nie będzie żadnego ratunku.

 

Często nie ma też znaczenia, czy jest to pojazd prosto zakupiony z salonu, czy też. Jeśli dojdzie do szkody całkowitej, auto nie będzie nadawało się do naprawy, a tym bardziej do dalszego użytkowania. W takich przypadkach jednym słusznym rozwiązaniem będzie zezłomowanie go.

 

 

Koszty naprawy przekraczają wartość pojazdu

 

Samochód w czasie użytkowania narażony jest na wpływ czynników zewnętrznych, w tym również na nasze działania. Jeśli w czasie jego użytkowania pojazd ulegnie wypadkowi, kolizji, czy innej usterce, to zwykle zgłaszamy się do mechanika z nadzieją, że jeszcze da się go uratować. Jednak nie zawsze taka naprawa wychodzi korzystnie pod względem ekonomicznym.

 

Odradza się napraw, które przekraczają wartość danego pojazdu. Dlatego, gdy staniemy w obliczu podobnego dylematu, to, zamiast podejmować próbę ratowania swojego pojazdu, lepiej rozważyć jego zezłomowanie i zakup nowego. Co więcej, przecież wcale nie musimy kupować samochodu prosto z salonu. Równie dobrze może zdecydować się na zakup z rynku wtórnego, który często zapewnia dostęp do atrakcyjnych ofert.

 

Samochód jest stary

 

Zezłomowanie pojazdu wskazane jest również wtedy, gdy nasz pojazd jest już stary i wysłużony. Nawet zadbany pojazd z czasem będzie się zużywał, a im dłużej będziemy z niego korzystali, tym jego stan będzie się pogarszał. Aby nie spowodować żadnego wypadku, czy też nie narażać siebie na nieprzyjemności, czasami lepiej pomyśleć o zezłomowaniu starego pojazdu.

 

Nie chcemy ponosić kosztów utrzymania danego pojazdu

 

Poza tym złomowanie to rozwiązanie, które pozwala nam wycofać swój pojazd z obiegu i uniknąć płacenia obowiązkowego ubezpieczenia. Jeśli zezłomujemy pojazd, to możemy go wyrejestrować, a to jest jednoznaczne z brakiem opłat.

 

POWIĄZANE WPISY

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.