POST
BLOG

Samochody używane z Niemiec - wszystko, co powinieneś wiedzieć…

Statystyki i przeprowadzone badania pokazują, że nawet milion używanych samochodów osobowych trafia do Polski. Większość z nich pochodzi z Niemiec i liczy sobie ponad dziesięć lat. Dokonywanie korekty liczników to dla większości błahostka sprawa i czynność na porządku dziennym. Czy rzeczywiście tak musi być? Co zrobić, aby odmienić swoją sytuację? O czym warto wiedzieć, decydując się na zakup i sprowadzenie samochodu z Niemiec?

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
26 Lipiec 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

W czym tkwi problem?

 

Większość Polaków uwielbia sprowadzane samochody z zachodu. Przede wszystkim, bardzo często mimo tego samego modelu i producenta pojazdy pochodzące chociażby z Niemiec odznaczają się lepszym wyposażeniem niż w przypadku aut krajowych. Rynek wychodzi naprzeciw rozwiązaniom tego rodzaju i z tego też względu powstały firmy, które fachowo zajmują się sprowadzaniem aut. Przewozy samochodów z różnych części Europy to w naszych czasach chleb powszedni. Prawie połowa pojazdów, które trafiły do nas w ten właśnie sposób pochodzi z Niemiec. Przede wszystkim fakt ten wynika z powodów czysto ekonomicznych. Po pierwsze, mamy stosunkowo blisko do Niemiec bez względu naszego miejsca zamieszkania. Jest duża szansa, że mniejsza droga dzieli Cię do Berlina niż Warszawy, jeśli jestem na przykład z Wielkopolski. W dodatku, rynek aut używanych w Niemczech to jeden z największych rynków tego rodzaju na całym starym kontynencie. Jeśli weźmiemy pod uwagę sugerowane w ogłoszeniach ceny, ciekawych ogłoszeń pozostanie naprawdę niewiele.

 

Samochód za połowę jego wartości – czy to wciąż możliwe?

 

Wśród najczęściej powielanych mitów znajduje się ten związany z programem dofinansowania kupna nowego samochodu. W trakcie początkowej fazy tego  wieku, rząd podjął decyzję o dofinansowaniu dla Niemców kupna nowego auta. Dzięki temu, w ciągu zaledwie kilku lat, wiek średni samochodów na terenie ich kraju znacząco spadł. W tym momencie, dużo samochód zostało zabranych do sprzedaży, tylko ze względu na to, że były zdaniem mieszkańców zbyt stare. Wtedy wielu Polaków wykorzystywało ową okazję i kupowali dobry, niezniszczony samochód w konkurencyjnej cenie. Dobrze utrzymane auta były gotowe do użytku w niewielkiej stawce. Niemniej jednak warto być świadomym, że ostatni tego rodzaju program miał miejsce w 2009 roku.

 

POWIĄZANE WPISY

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.