POST
BLOG

Dlaczego warto sprzedać samochód w skupie aut?

Każdy, kto choć raz samodzielnie sprzedawał samochód wie, że znalezienie chętnego do zakupu nie jest wcale łatwe i czasami trwa bardzo długo. Trzeba poświęcić sporo czasu i na przygotowanie auta, aby było atrakcyjne wizualnie. Zazwyczaj konieczne jest wypranie lub przynajmniej odświeżenie tapicerki, porządne mycie oraz polerowanie lakieru. Wiąże się to także z poniesieniem kosztów, podobnie jak dodanie ogłoszeń o sprzedaży w Internecie, ponieważ większość portali posiadających dział „Motoryzacja” jest płatnych.

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
24 Listopad 2019
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Sprzedaż auta firmie zajmującej się skupem samochód w skupie aut jest zatem idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko i bezproblemowo dokonać transakcji. Oprócz wygody, jaką daje nam skup aut, warto zwrócić uwagę także na fakt, iż w wielu przypadkach rozwiązanie to może okazać się znacznie korzystniejsze finansowo. Większość osób, pewnie stwierdzi, że sprzedając auto samodzielnie, uzyska lepszą cenę, niż otrzymałoby w skupie. Gdy jednak głębiej się nad tym zastanowimy i policzymy koszty przygotowania auta do sprzedaży oraz wydatki związane z ogłoszeniami w Internecie, może okazać się, że w najlepszym wypadku, w ostatecznym rozrachunku uzyskamy tę samą kwotę, jednak po znacznie dłuższym czasie i wielu wysiłkach z naszej strony.

 

Skup aut Katowice – Skup samochodów cały Śląsk

 

W tym miejscu warto zwrócić uwagę także na fakt, że skup aut jest również najlepszym rozwiązaniem w przypadku, kiedy chcemy sprzedać auto uszkodzone. Firmy skupujące auta zazwyczaj zainteresowane są samochodami w różnym stanie. Jeśli zatem mieliśmy stłuczkę lub wypadek, uzyskaliśmy odszkodowanie z ubezpieczenia i nie chcemy zajmować się naprawą uszkodzonego auta, skup będzie najlepszym wyjściem, które pozwoli nam zyskać dodatkowe pieniądze. W większości sytuacji firma skupująca samochód w skupie aut zaproponuje nam wyższą cenę niż złom. Poza tym przeprowadzenie transakcji będzie znacznie prostsze, ponieważ nie będziemy musieć samodzielnie organizować transportu auta, ani ponosić jego kosztów.

 

 

Jak wygląda procedura sprzedaży auta do skupu?

 

1. Wstępna wycena samochodu
Aby dowiedzieć się ile możesz dostać za swój samochód, najczęściej wystarczy kontakt telefoniczny z firmą skupującą samochody. Jeśli podczas rozmowy telefonicznej podasz takie informacje, jak marka, model, rocznik, przebieg oraz dane na temat ewentualnych usterek, to otrzymasz orientacyjną wycenę auta.

 

2. Spotkanie i oględziny samochodu
Kolejnym krokiem do zawarcia transakcji jest umówienie się na spotkanie w celu obejrzenia samochodu i ostatecznej jego wyceny. Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie korzystniejsze dla sprzedającego niż samodzielna sprzedaż, również pod względem bezpieczeństwa.

 

3. Zawarcie umowy i przekazanie płatności
Kiedy obie strony transakcji osiągną porozumienie dotyczące ceny pojazdu, podpisywana jest umowa kupna-sprzedaży. Klient zazwyczaj może zdecydować, czy chce otrzymać zapłatę gotówką na miejscu, czy przelewem na konto. Jeśli decydujemy się na rozliczenie gotówką, warto wcześniej uprzedzić o tym firmę, z którą negocjujemy, aby pieniądze zostały wcześniej przygotowane.

 

POWIĄZANE WPISY

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH TWÓJ SAMOCHÓD NIE CHCE ZAPALIĆ

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

5 NAJLEPSZYCH OPON CAŁOROCZNYCH NA 2022

31 Marzec 2022
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.