POST
BLOG

Złomowanie samochodu – co warto wiedzieć?

Choć złomowanie samochodu nie jest pojęciem nowym, to dla wielu z nas nadal pozostaje zagadką. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym jest złomowanie? Kiedy warto pomyśleć o takim rozwiązaniu? Gdzie możemy zezłomować samochód? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym tekście!

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
18 Grudzień 2020
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Złomowanie samochodu – o czym mowa?

 

Wydawać by się mogło, że każdy z nas może w dowolny sposób pozbyć się swojego samochodu. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, ponieważ kiedy pojazd nie nadaje się już do użytku, to należy go zezłomować. I tutaj z pomocą przychodzą specjalistyczne firmy zwane stacjami demontażu lub punktami zbierania pojazdów, które świadczą tego typu usługi.

 

O czym dokładnie mowa? Złomowanie samochodu to rozwiązanie, które daje możliwość legalnego pozbycia się samochodu nienadającego się do jazdy, czy naprawy, jak również wszystkich opłat z nim związanych.

 

Złomowanie samochodu – kiedy warto o tym pomyśleć?

 

W jakich dokładnie przypadkach złomowanie pojazdy może nam się przydać? Kiedy warto pomyśleć o tego takim rozwiązaniu? Na pewno zezłomowanie może być dobrym wyborem, gdy zostanie stwierdzona szkoda całkowita samochodu po wypadku drogowym. Co ważne, nie ma tutaj żadnego znaczenia, czy nasz samochód jest nowy, czy też nie.

 

 

Szkoda całkowita sprawia, że nie ma szans na naprawę, więc jedynym rozwiązaniem jest złomowanie samochodu. Zezłomowanie może przydać się również wtedy, gdy nasz pojazd zdążył już się zużyć. Z biegiem lat pojazdy niszczeją, części się zużywają i mogą pojawiać się usterki w dużej ilości. Jeśli nasz pojazd będzie już stary i wysłużony, to, zamiast inwestować w jego naprawy, lepiej pomyśleć o złomowaniu.

 

Co więcej, złomowanie może przydać się również wtedy, gdy naprawa uszkodzonego samochodu przekroczy jego wartość. Niestety takie przypadki zdarzają się bardzo często, więc jeśli nie chcemy narażać się na niepotrzebne wydatki, lepiej darować sobie naprawy i pomyśleć o zezłomowaniu samochodu.

 

Złomowanie samochodu – do kogo się zgłosić?

 

Gdzie w takim razie powinniśmy się zgłosić, gdy zdecydujemy się na zezłomowanie samochodu? Gdzie skierować swoje kroki, gdy będziemy gotowi oddać swój pojazd na złom? Jak już wspomnieliśmy, tego typu usługami zajmą się stacje demontażu oraz punkty zbierania pojazdów. To jednak nie oznacza, że każdy punkt jest wart naszej uwagi.

 

Musimy mieć świadomość, że nie wszystkie punkty działają zgodnie z prawem. Dlatego, jeśli nie chcemy narazić się na nieprzyjemności, warto zachować ostrożność przy wyborze. Godne zaufania są tylko punkty legalne, które dodatkowe posiadają zezwolenie marszałka województwa. Dlatego, zanim zdecydujemy się zostawić samochód w takim punkcie, upewnijmy się, że ma odpowiednie zezwolenia i zapewni nam możliwość wyrejestrowania pojazdu.

 

W razie wątpliwości zawsze też możemy sprawdzić, jaką opinią cieszy się dany punkt wśród innych klientów. Z zebraniem potrzebnych informacji nie powinno być żadnych trudności, zwłaszcza że do naszej dyspozycji pozostaje Internet.

 

POWIĄZANE WPISY

Czym różni się skup aut od komisów samochodowych?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Skup aut- rzetelna wycena pojazdów używanych i nowych

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Jak szybko sprzedać uszkodzony samochód?

30 Marzec 2021
Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.