POMOC DROGOWA, ZŁOMOWANIE AUT
KATOWICE

Pomoc drogowa laweta Katowice - Skup aut, złomowanie i holowanie pojazdów.

Stało się! Podjąłeś wyjątkową decyzję w sprawie tego, co będziesz chciał zrobić z zbędnym już samochodem, chcesz go oddać na złomowanie do skupu aut Katowice! Co dalej? Od czego zacząć cały proces? Najpierw znajdź odpowiedni skup aut Katowice! Warto dobrze poszukać, zasięgnąć opinii pozostałych aby wynaleźć możliwie jak najlepszą ofertę złomowania samochodów Katowice! Po znalezieniu właściwego skupu samochodów Katowice zaczyna się cała proces związana ze sprzedażą naszego pojazdu oraz jego złomowania. Opiszemy teraz jak krok po kroku wygląda sprzedaż samochodu , aby móc spokojnie zezłomować swoje pojazd Katowice. Zaczynamy od kontaktu z odpowiednim skupem samochodów, które złomuje auta w Katowice ustaleniem terminu spotkania w czasie, którego ma dojść do całej transakcji.

Atrakcyjne ceny! Zapraszamy!

POMOC DROGOWA
SKUP I ZŁOMOWANIE AUT


Chcesz sobie zaoszczędzić kolejnego jeżdżenia na spotkanie? Zadbaj oto, aby się na nie odpowiednio przygotować a mianowicie zabrać ze sobą wszystkie potrzebne informacje!

 

O czym na pewno musisz pamiętać gdy chcesz oddać do złomowania swoje auto? Przygotuj ze sobą: dowód osobisty, bądź inny dokument potwierdzający twoją tożsamość, dowód rejestracyjny, kartę samochodu (jeśli taką masz). Dowód rejestracyjny pojazdu to absolutna obowiązek, jeśli jesteś w sytuacji, w której dowód rejestracyjny jest w rękach policji to należy pójść do odpowiedniego wydziału komunikacji po zaświadczenie lub kserokopie. Opcjonalnie możesz również przygotować dokument ubezpieczenia OC auta oraz przegląd techniczny pojazdu. Twój samochód ma współwłaściciela? Koniecznie zadbaj o to, aby przygotował on dla Ciebie upoważnienie z podpisem do zezłomowania pojazdu lub zabierz go ze sobą na spotkanie. Pamiętaj, że w takim wypadku współwłaściciel także jest zobowiązany do posiadania dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Czy sprawa prezentuje się tak samo kiedy chcemy zezłomować auto firmowy, który właśnie wykupiliśmy z leasingu? Jakie informacje należy wtedy przygotować? Niezbędne będzie przygotowanie oryginał faktury wykazujący o wykupie samochodu z leasingu, informacje potwierdzający finalizację leasingu, potwierdzenie przelewu za fakturę sprzedaży auta. Najlepiej i najbezpieczniej zabrać ze sobą po prostu wszystkie dokumenty, które posiadamy z firmy leasingowej.

 

To bardzo ważne, aby zadbać o zabranie wszystkich dokumentów. Dzięki temu znacznie usprawnimy cały proces sprzedaży auta do złomu Katowice. Pamiętajmy także o tym, że takie informacje są niezbędne do tego, aby przed złomowaniem aut Katowice mogli prawidłowo oszacować wartość pojazdu.

 

Kolejnym krokiem jest właśnie określenie ceny przez wyznaczonego do tego zadania rzeczoznawcę. Zwróćmy uwagę, że, że jeśli nie zgadzamy się ze zdaniem rzeczoznawcy zawsze możemy zgłosić swoje uwagi, jeśli to w dalszym ciągu nic nie pomoże to możemy oczywiście powiedzieć nasze obawy z innym, niezależnym rzeczoznawcą.

 

Cena ustalona, wszystko się zgadza, przechodzimy do następnego kroku, czyli do zatwierdzenia umowy kupna-sprzedaży. Oczywiście, tak jak każdą umowę, należy ją uważnie przejrzeć i przeczytać. Zwróćmy jednak uwagę na to, że jeśli zdecydowaliśmy się na profesjonalny i wysoko oceniany skup złomu Katowice, który zajmuje się również złomowaniem samochodów Katowice to najprawdopodobniej możemy zaufać, że wiedzą co robią , a umowa jest należycie zrobiona. Nie mniej jednak odpowiednio być przygotowanym i zaznajomić się się wcześniej z tym co taka umowa kupna i sprzedaży powinna mieć. Powinna ona zawierać.: informację o dacie i miejscu, w którym jest podpisywana, informacje o stronach podpisujących umowę, mianowicie jest to ich imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr i seria dowodu osobistego oraz nr PESEL. Przed złomowaniem samochodu, należy również dokładnie opisać przedmiot dokumentu, którym w tym momencie jest samochód, chodzi tutaj o wpisanie marki oraz modelu samochodu, rok produkcji, jego kolor, aktualny przebieg, nr rejestracyjny a także nr VIN. odpowiednio zrobiona dokument musi posiadać również dokładne informacje o ustalonej cenie za pojazd, sposobie a także dacie przekazania gotówki. Na koniec najważniejsze, podpis obu stron, który będzie świadczył o tym, że każda z nich akceptuje wytyczne dokumentu.

 

Gdy podpiszemy umowę kupna-sprzedaży na zezłomowanie, samochód przestaje być naszą własnością. Na tej podstawie skup samochodowy, który złomuje auta Katowice wypłaca nam od razu pieniądze w gotówce. Czasem jeśli chcemy jest również możliwość poproszenia o wpłatę gotówki na konto bankowe. Z reguły ani jedna ani druga metoda nie stanowi problemu dla skupu złomu pojazdów Katowice. Jak widać jest to bardzo wygodna metoda, pieniądze od razu!

 

Czy po sprzedaży samochodu do skupu pojazdów Katowice, który zezłomuje nasz samochód musimy wykonać coś jeszcze? Już udzielamy odpowiedzi! w ciągu 30 dni jesteśmy zobowiązani do udanie się odpowiedniego wydziału komunikacji i wyrejestrowaniu pojazdu. Taki obowiązek dotyczy zarówno sprzedaży używanego samochodu jak i oddania pojazdu na złomowanie do stacji demontażu. W tym drugim wariancie pamiętajmy o zabraniu ze sobą tablicy rejestracyjnej a także informacji potwierdzającego zezłomowanie auta. Uwaga! Zwróć uwagę na, że takie zaświadczenie wydają tylko legalnie działające skupy złomu Katowice! Dlatego jeśli dana działalność nie chce nam wydać takiego informacja to najlepiej od razu z niej zrezygnować i poszukać uczciwie i profesjonalnie działającego skupu złomu, który profesjonalnie zezłomuje nasze pojazd!

 

Kolejnym miejscem, do którego powinniśmy zgłosić fakt, że pozbyliśmy się naszego auta jest nasz ubezpieczyciel. Tutaj mamy bardzo dobrą informację! W przypadku gdy nasze samochód został zezłomowany otrzymamy zwrot gotówki za niewykorzystane AC/OC.

 

Zalecamy nie czekać z załatwieniem tych zadań i od razu się za nie zabrać! Pamiętajmy, że niewykonanie tych czynności może się później dla nas wiązać z nieprzyjemnymi konsekwencjami, a tego przecież nie chcemy!

 

Podsumowując mamy wierzymy, że po przeczytaniu powyższego tekstu nie macie już wątpliwości co do tego jak wygląda cała procedura zezłomowania lub oddania auta do skupu aut Katowice. Jak widać nie jest ona zbyt trudna i przebiega w miarę sprawnie i szybko, co z reguły stanowi dużą zaletę dla sprzedającego. Należy tylko pamiętać o zabraniu ze sobą wszystkich niezbędnych informacji a po sfinalizowaniu całego procesu złomowania auta o dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności i gotowe! Nasz samochód jest zezłomowany lub sprzedany!

 

 

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.