SKUP AUT
SKUP AUT

Skup aut używanych Katowice. Skup samochodów - auto skup Katowice.

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Jakie kolory nigdy nie wyjdą z mody i które warto brać pod uwagę podczas zakupu nowego samochodu? Które z nich są najmniej praktyczne ze względu na szybsze zużycie?Czy kolor ma wpływ na rodzaj lakieru? Poniżej zestawiono kolory, które zrobią furorę w 2023 roku – sprawdź sam/a!

Kolory pojazdów – jaki wybrać?
Jeśli chodzi o sam w sobie kolor pojazdu – to ma on niewiele znaczący wpływ na to w jaki sposób technicznie starzeje się lakier. Twardość lakieru ma z kolei wpływ na to w jaki sposób auto można porysować – zbyt miękki jak i zbyt twardy lakier potrafi bardzo szybko się zużywać, co naraża kierowcę na dodatkowe koszta. Twierdzenie, że auto czarne czy granatowe szybciej będzie się brudzić nie jest do końca zgodne z prawdą. Według statystyk najbardziej na wartości tracą samochody w kolorze brązowym, złotym, białym oraz czarnym. Rzeczywiście – zakup brązowego auta, w przeciwieństwie do klasycznej bieli czy czerni, może wydawać się nieco ryzykowne. Warto jednak pamiętać, że kolor pojazdu to tylko jeden z wielu jego elementów – część osób zwróci na niego ogromną uwagę, z kolei inni skupią się na wyposażeniu, elementach technicznych oraz ogólnym stanie utrzymania.

Najmodniejsze kolory pojazdów
Najbardziej polecane kolory na bieżący rok względem lepszego i chromatycznego lakieru samochodowego to żółty, zielony, beż oraz pomarańczowy. Jednakże należy pamiętać, że kolory pomarańczowy, żółty oraz zielony wyglądają korzystnie w większości na autach sportowych. Złote samochody są głównie pojazdami „premium”, jednak nie wszystko złoto co się świeci – najwięcej tracą na wartości. Na piątym miejscu pod względem bezpieczeństwa monochromatycznego koloru pojawił się również kolor szary. Według ankiety Pantone Color Institute do najmodniejszym kolorem samochodu będzie “Very Peri”, który jest połączeniem odcienia niebieskiego, mocnego fioletu oraz lekkiej domieszki czerwieni.

Kolory samochodów osobowych w 2022
W zeszłym roku większość sprzedanych samochodów była biała – aż 39 procent na całym świecie! Klasyka nigdy nie wychodzi z mody – a miłośnicy bieli doskonale o tym wiedzą! Do popularnych samochodów wśród kupujących należały także takie kolory jak czarny, szare oraz srebrny. Na polskich ulicach dominują klasyczne barwy – szarości, srebro, czernie, odcienie szaropodobne. Dlaczego, skoro wiele producentów samochodowych ma do zaoferowania bardzo wiele różnych barw? Aż ¾, klientów z całej Europy postawiło na monochromatyzm – najwięcej samochodów z salonów wyjechało w kolorze białym, na drugim szarych, a na ostatnim czarnych. Wniosek? Klasyka zawsze się wybroni – to właśnie samochody w tych barwach będzie najłatwiej sprzedać. Skutecznej transakcji dokonasz w profesjonalnym skupie samochodów – otrzymując gotówkę do ręki, bez dodatkowych formalności!

A jakie kolory mają Wasze pojazdy?

POWIĄZANE WPISY

Najmodniejsze kolory aut w 2023!

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Czy garażowanie samochodu ma sens?

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Samochód hybrydowy - co powinieneś wiedzieć?

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.