SKUP AUT
SKUP AUT

Skup aut używanych Katowice. Skup samochodów - auto skup Katowice.

Bezpłatny dojazd i odbiór aut z każdej miejscowości na Śląsku!
Autor: www.skupaut-katowcie.pl

Jednak czy aby na pewno jest to opłacalne? Wynajem garażu wiąże się przecież z kosztami. Nie da się ukryć, że jest bardzo dużo zwolenników garażowania – choć przeciwników „przechowywania” pojazdu w garażu również nie brakuje. Rozważasz garażowanie swojego samochodu? A może już podjąłeś / aś decyzję? Chętnie podzielimy się z Wami swoim spojrzeniem na tę kwestię!

Garażowanie pojazdu – czy warto?

Nie ulega wątpliwości – garaż jest potrzebny przede wszystkim w okresie zimowym, kiedy temperatury sięgają poniżej zera, a na zewnątrz występują opady śniegu. Teraz – przy zmianie klimatu, przy temperaturach w zimie około od 5 do 10 stopni Celsjusza – okazuje się, że posiadanie garażu stanowi równie dobry pomysł latem. Ogromną jego zaletą jest fakt, że zimą kierowcy nie muszą tracić czasu na zbędne skrobanie szyb i odśnieżanie (za nieodśnieżony pojazd grozi wysoki mandat!). Co by nie było – osoby ceniące sobie komfort i wygodę na pewno docenią możliwość korzystania z garażu. W zimie większość dróg jest obsypana solą, co wpływa negatywnie na karoserię samochodu – przede wszystkim może ona zacząć rdzewieć. Kiedy auto stoi w garażu – oczywiście ogranicza się wpływ soli do minimum. Dodatkowo części samochodowe, które zostały wykonane z gumy – zimą twardnieją i są znacznie bardziej podatne na pęknięcia. Przy okazji skrobania szyb można łatwo je przez przypadek porysować, co szczególnie widoczne będzie w lecie. Podczas garażowania samochod nie brudzi się on tak często jak wtedy, gdyby stał na publicznym parkingu. Dodatkowo – kierowcy odchodzą wydatki na środki do czyszczenia. Pojazd, który nie stoi na zewnętrznym parkingu w ciągu dnia i nocy nie jest narażony na szkodliwe działanie promieni słonecznych, głównie UV i UVB. Nie tylko niekorzystnie wpływają one na skórę człowieka, ale także na lakier części powierzchniowych samochodu (przez nie lakier może zblednąć i zmatowić). Dzięki garażowaniu można uniknąć zbędnych wydatków poprzez malowania samochodu przed jego sprzedażą.

Wady garażowania pojazdu
Jak wszystko – również garażowanie ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim same koszta wynajęcia takiego garażu lub budowa własnego jest niekorzystna dla wielu kierowców pod kątem finansowym. Kierowcy, którzy mają możliwość garażowania swojego auta u rodziny lub też znajomych, mogą cieszyć się znacznie zmniejszonymi – a nawet żadnymi – kosztami. Jednak koszta to niejedyna wada garażowania. Samochód, który cały rok stoi w garażu potrzebuje dostępu do świeżego powietrza – garażowanie przez cały rok może spowodować powstanie szkodliwych zarazków wewnątrz samochodu. Kolejną wadą jest przesadne ogrzewanie pojazdu – przez co samochód może „nabawić się” poważnych usterek. Warto pamiętać o tym, aby raz na jakiś czas „chłodzić” samochód, zapewniając mu dostęp do świeżego powietrza i nieco chłodnej temperatury. Przeciwnicy garażowania wskazują na konieczność odczekania kilku minut – wiadomo, że w nagrzanym samochodzie ciężko jedzie się ze starszą osobą, małym dzieckiem czy też z pupilem.
A Wy – garażujecie? A może uważacie to za zbędny wydatek?

POWIĄZANE WPISY

Najmodniejsze kolory aut w 2023!

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Czy garażowanie samochodu ma sens?

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

Samochód hybrydowy - co powinieneś wiedzieć?

Autor: www.skupaut-katowcie.pl
Czytaj dalej »

NIE WIESZ CO ZROBIĆ ZE SWOIM STARYM AUTEM? POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKI?

SKUP AUT KATOWICE OFERUJE GŁÓWNIE

Skup aut osobowych

Zobacz ofertę »

ZŁOMOWANIE POJAZDÓW

Zobacz ofertę »

Auto pomoc drogowa

Zobacz ofertę »

Transport maszyn
i urządzeń

Zobacz ofertę »

Szanowny Użytkowniku!

Administratorem danych osobowych jest Ulman Dariusz Małek z siedzibą w Mikołowie, ul. Podgórna 14, 43-190 Mikołów, NIP: 635 179 93 22, Regon 241215998. W przypadku skorzystania z formularza zawierającego Państwa dane osobowe – wyrażają Państwo zgodę na ich gromadzenie i przetwarzanie przez Administratora oraz zaufanych partnerów, z którymi Administrator może współpracować. Mają Państwo prawo do wglądu, modyfikacji i żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych. Dane mogą być wykorzystywane do udzielania odpowiedzi i świadczenia usług oraz do kontaktu handlowego. Więcej informacji na temat danych osobowych i plików cookies znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności.